nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. 2023 Yılının En Çok Beklenen Xbox Series X Oyunları

2023 Yılının En Çok Beklenen Xbox Series X Oyunları

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 5 dk okuma süresi
4 0

Önümüzdeki yıl Xbox için şimdiye kadarki en önemli yıl olmaya aday. Microsoft’a bu konsol neslinde nihayet bir dayanak noktası sağlayabilecek bir dizi önemli Oyunun 2023’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ayrıca Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın alma işleminin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini de muhtemelen öğreneceğiz. Bu nedenle, Xbox hayranlarının 2023’te dört gözle bekleyecekleri çok şey var. Xbox Series X’in 2023’ünü belirleyecek ve hayranların gelecek yıla girerken göz önünde bulundurması gereken beş oyunu bir araya getirdik. 2023 Yılının En Çok Beklenen Xbox Series X Oyunları yazımız sizlerle.

Planet of Lana

Replaced ve The Last Case of Benedict Fox gibi önümüzdeki yıl Xbox sistemlerine özel olarak gelecek birkaç 2D platform oyunu var. Ancak bizim için en çok öne çıkan sinematik platform oyunu Planet of Lana oldu. Wishfully tarafından yapılan ve Thunderful tarafından gösterilen bu inanılmaz, sinematik 2D platform oyunu, bir savaştan sağ kalmaya çalışan bir çocuk ve sevimli bir uzaylı canavar ile ilgili muhteşem bir bilim kurgu macerası olduğu için oldukça merak ediliyor.

Minecraft Legends

İlkbahar 2023’te yayınlanması planlanan Minecraft Legends, oyuncuların tanınabilir Minecraft yaratıklarından oluşan orduları komuta ederek Minecraft Overworld’ü Piglinlerden koruduğu gerçek zamanlı bir aksiyon strateji oyunudur. Minecraft Legends, Pikmin 4’ü beklerken gerçek zamanlı aksiyon strateji kaşıntısını giderecek gibi görünüyor ve muhtemelen bu türe birçok yeni oyuncu kazandıracak. Tüm Minecraft oyunları gibi bu da çok platformlu bir sürüm ancak Xbox Game Pass’e dahil olması onu 2023’te mutlaka oynanması gereken bir Xbox Series X ve S oyunu haline getirecek.

Forza Motorsport

Temmuz 2020’de duyurulmasından yaklaşık üç yıl sonra, nihayet bir sonraki ana hat Forza oyununu yakında elimize alacağız. Turn 10 Studios’un Gran Turismo 7 ve yan ürünü Forza Horizon 5 gibi önemli yarış oyunlarının ardından formülü nasıl geliştirdiğini görmek ilginç olacak. Yeni Forza Motorsport, gerçek zamanlı ışın izleme, dinamik gün ve hava durumu ve yarışlar sırasında yüksek kare hızlarına odaklanarak görselleri ile her şeyi yapıyor gibi görünüyor. Forza Motorsport kesinlikle Xbox Series X ve S’te piyasaya sürülecek en güzel oyunlardan biri olacak, bu yüzden önümüzdeki baharda piyasaya sürülmeden önce kesinlikle gözümüz üzerinde olacak.

Redfall

Başlangıçta 2022 yazında piyasaya sürülmesi planlanan Redfall’un gecikmesi Xbox’ın bu yılki birinci parti beklentilerine gerçekten zarar verdi. Dishonored ve Deathloop’un geliştiricisi Arkane’in bu vampirlerle dolu işbirlikçi nişancı oyununun 2023’ün ilk yarısında piyasaya çıktığında nasıl sonuçlanacağını görmek istememizin bir nedeni de bu. Arkane’in sürükleyici simülasyonlardan açık dünya kooperatif nişancı oyununa geçişi ilgi çekici, bu yüzden tatmin edici korku tonlarını elde ederken bunu nasıl başaracaklarını merak ediyoruz. Satın alma sonrası Xbox’a özel olacak ilk yepyeni Bethesda oyunu olan Redfall, Xbox Series X ve S için çok anlamlı bir sürüm olacak.

Starfield

Starfield’ın tanıtılmaya ihtiyacı yok. 2018 yılında duyurulan Bethesda Game Studios’un bu yepyeni bilimkurgu IP’si için oyuncular yıllardır sabırsızlanıyor ve 2022’deki çıkış tarihinin ertelenmesinden sonra her zamankinden daha fazla istiyorlar. The Elder Scrolls V: Skyrim tüm zamanların en etkili RPG’lerinden biri ve Fallout 4 de çok kötü değil, bu yüzden bu ekibin yaratılması sekiz yıl süren bir bilimkurgu deneyimiyle neler yapabileceğini görmek için heyecanlanmamız şaşırtıcı değil. Starfield binlerce keşfedilebilir gezegen, görkemli bir hikaye, gemi yapımı, üs inşası ve çok sayıda RPG sistemi ve savaş içeren devasa bir oyun olacak. Xbox’taki en büyüğü bir yana, 2023 döneminin en büyük AAA sürümlerinden biri olacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir