nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. ABD Vizesi Almak İsteyen Kişilerin Mülakatlarda En Fazla Yaptığı Hatalar

ABD Vizesi Almak İsteyen Kişilerin Mülakatlarda En Fazla Yaptığı Hatalar

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
84 0

Amerika Birleşik Devletleri her zaman özgürlükler ülkesi olarak aklımıza kazınmıştır. ABD vizesi almak istediğiniz zaman ise bazı gerginlikler yaşama ihtimaliniz vardır. Seyahat planlarınız arasında Amerika yer alıyorsa vize evraklarınızı hazırladıktan sonra internette ABD vizesi hakkında yazanlara göz atarsınız.

Amerikan vizesi mülakatlarına girmeden önce internette yer alan bilgileri okuduğunuz zaman kafanızın karışma ihtimali çok yüksektir. Yazımızda sizlere Amerika vize mülakatlarında yapılan hataları ve vize mülakatına gireceğiniz sırada dikkat etmeniz gerekenleri belirteceğiz.

Mülakatlara Gitmeden Önce Mutlaka Hazırlanın

Aynı bir iş görüşmesine veya sınava gidiyormuşsunuz gibi sizlere vize başvurularınız sırasında sorulan sorular da hazırlıklı gitmeniz gerekiyor. Bu özgüveni yüksek bir duruş göstermenizi sağlarken sık bir şekilde sorulan sorulara da doğru yanıtlar vermenize yardımcı olur. Mülakatı yapan kişinin de size olan güveni artacaktır.

Gerçeği Yansıtmayan Eksik Bilgiler Vermekten Kaçınmalısınız

Bilgilerinizi verdiğiniz sırada gerçeklikten uzak ve eksik bir şekilde bilgi vermeniz vize başvurunuzun sora sokulmasına sebep olacaktır. Bu durum sadece süreci uzatmayacak aynı zamanda sonradan yapacağınız vize başvurularını da etkileyecektir. Hatta bu tarz verilen bilgiler sonucunda hukuki işlemlerin başlatılması da olasılıkların içerisinde yer alıyor.

Evraklarınızda Eksik Olmamasına Dikkat Etmelisiniz

ABD vizesi için gerekli olan bütün evraklar belirtilmiştir. Sizden bütün dosyalar isteneceği için öncesinde bu konu hakkında dikkatli davranmalısınız. Bütün evrakları tam bir şekilde sunmanız çok önemlidir. Sizden istenilen bilgileri mümkün mertebe açık bir şekilde hazırlamalısınız. İyi bir izlenim yaratmak istiyorsanız evraklarınızı düzenli bir şekilde ve önem sırasına göre vermeniz gerekir.

Vize Başvuru Ücretinizi Yanınızda Bulundurun

ABD konsolosluklarına vize başvurusu yapıldığı sırada ödeme işlemi en başlarda yer alan işlemlerin arasındadır. Başvurunuzu gerçekleştirmeden önce ödemenizi yapmak veya ödenecek ücreti hazırlamanız ilk adımı sorunsuz atlatmanıza yardımcı olacaktır.

Gereksiz Bir Şekilde Verilen Fazladan Bilgiler

Vize başvurunuzu yaptığınız sırada ne soruluyorsa direk ona cevap vermeniz gerekiyor. Sorulan soruların fazlasını söylemeniz çeşitli sorunlar yaşamanıza sebep olabilir. ABD vizesi başvurusu yapan kişilerin bazıları mülakatlar sırasında akıllı davrandığını düşünerek gereksiz bir özgüven ile çok fazla detaya giriyor. Bunun sonucunda ise başvurusunu yapan kişinin aleyhine işleme ihtimali olan daha fazla sorun ortaya çıkmaktadır.

Tutarsız Cevaplar Vermekten Kaçının

Vize evraklarınızda yer alan bilgileriniz ile mülakatlar sırasında verdiğiniz bilgilerin birbiriyle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Sizlere sorulan sorulara net ve tutarlı cevaplar verip herhangi bir sorun oluşmasının önüne geçmelisiniz.

Konsolosluk Memuru İle Tartışmayın

Mülakat sırasında yapma ihtimaliniz olan en büyük yanlışlardan birisi konsolosluk memuru ile tartışmak olacaktır. Yaşayacağınız en basit tartışma bile vize sürecinizin olumsuz etkilenmesine sebep olabilir. Bir hata yapıldığını veya olumsuz bir durum olduğunu hissettiğiniz zaman kibar ve sakin bir şekilde iletişim kurmalısınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir