nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Almanya Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey

Almanya Gezi Rehberi ve Vize İşlemleri Hakkında Her Şey

Now You Tech Now You Tech - - 6 dk okuma süresi
1 0

Almanya Gezi Rehberi ile ilgili bilgilere geçiş yapmadan önce Almanya’yı tanımak gerekir. Almanya’nın başkenti Berlin olup resmi para birimi EURO, resmi dili ise Almancadır.

Almanya’ya Nasıl Giderim?

Türkiye’den Almanya’ya gerek karayolu gerekse de havayolu ile ulaşım sağlanabilir. Konforlu ve hızlı bir şekilde olmasından ötürü Türkiye ile Almanya arasındaki seyahatlerin büyük bir bölümü havayolu ile gerçekleşiyor. Berlin ile İstanbul arası yaklaşık olarak uçakla 2,5 saat sürer. Uçak ile yapılan yolculuklar ortalama 2,5 saat devam eder ve Antalya, İzmir, Ankara ile İstanbul başta olmak üzere pek çok sayıda uluslararası havaalanından Almanya’ya doğrudan uçuşlar yapılabiliyor.

Almanya’da Ulaşım

Almanya’da genel itibarıyla havaalanına ulaşım taksi, metrobüs ile otobüs şeklinde sağlanır. Kentin önemli noktalarından hareket etmekte olan yolcular tarafından tercih edilen bir başka havaalanı ulaşım araçları arasında yer alır.

Almanya’da Nereleri Gezerim?

Titizlikle muhafaza edilmiş tarihi yapıları, Orta Çağ zamanından izler taşıyan kasabaları ve gözlerinizi alamayacağınız katedralleri ile geleneksel kent pazarları ve müzeleri başta olmak üzere büyük fuarları ve eğlence festivallerini kesinlikle görmeniz gerekiyor.

Almanya Vize Süreci Nasıl İşler?

Almanya Konsolosluğu ya da Almanya Elçiliği’ne gitmek suretiyle alınabilecek seyahat vizesi aracılığı ile 3 aya kadar Almanya’da konaklamanız mümkün. Diğer taraftan farklı bir Avrupa Birliği ülkesinden alınmış Schengen Vizesi ile de Almanya’ya turistik ziyarette bulunmak yine mümkün olmaktadır.

Almanya’da Nerede Kalırım?

Almanya’da her bütçeye uygun ve her beklentiye ayak uyduracak çok sayıda konaklama alternatifi mevcut. Uluslararası yıldız derecelendirmesi sistemini kullanmakta olan Almanya’da, 1 yıldızlı mütevazi bir otelden çok yıldızlı pek çok ultra lüks otele kadar pek çok yerde konaklayabilirsiniz.

Ayrıca Almanya’da gezerken gezdiğiniz yerlerin hemen yanı başında pek çok kiralık pansiyon ve ev bulabilirsiniz. Almanya başlıca konaklama alternatifleri içerisinde gecelik ya da haftalık şeklinde ayarlanmış konak tercihi tamamen size kalmıştır.

Almanya’da Ne Yerim?

Gastronomi denildiğinde bir İtalya, İspanya veya bir Fransa kadar olmasa da geleneksel Alman mutfağında oldukça lezzetli yemekleri bulmanız mümkün. Alman makarnası, patates kavurması, sosisli sandviç ile sığır yahnisi Alman usulü şinitzel, biftek ile sarması Almanya’da meşhur olan yemeklerin başında gelmektedir. Almanya’da aynı zamanda Türkiye’den giden göçmen nüfusu da bir hayli kalabalık olduğundan dolayı her kentte Türk yemekleri yapan restoranlara rastlamak mümkün.

Almanya’da Hangi Hediyelik Eşyalar Alabilirim?

Almanya’da gelip dolaşırken alışveriş yaparak daha sonrasında dönüş yapacağını zaman sevdiklerinize hediye almak istiyorsanız çok da zengin bir yere gelmiş sayılırsınız. İlginç bir hatıra olması şeklinde orijinallik sertifikası ile sunulmakta olan Berlin duvarı kalıntılarını satın alabilirsiniz. Metal ya da porselen işçiliği ile üretimi gerçekleştirilen renkli bira bardakları ile ahşap işçiliği şeklinde şekillendirilen guguklu duvar saatleri ve cam şişe içine yerleştirilmiş dekoratif gemiler yine aynı şekilde sevdiğiniz insanlara hediye edebileceğiniz ürünler arasında yer alıyor.

Almanya’ya Ne Zaman Gitmeli?

Tipik karasal iklim özelliklerine sahip olan Almanya’ya genel itibariyle sıcak ve ılıman iklim özelliklerinin hâkim olduğu yaz aylarında ya da soğuk ve kar yağışlı olarak geçen kış aylarında gidebilirsiniz. Hava sıcaklıklarının ortalama 25 derece arasında değişiklik gösterdiği mayıs ile eylül ayları arasında Almanya’ya gitmek açısından tercih edilebilecek en ideal zaman dilimidir.

Almanya Gece Hayatına Nasıl Katılabilirim?

Frankfurt, Hamburg, Berlin gibi büyük kentlerde gece hayatı oldukça aktiftir. Ünlü DJ’lerin sahne aldıkları ve sabahın erken saatlerine kadar bol alkol alıp gönlünüzce eğleneceğiniz gece hayatı mekanları mevcut.

Almanya Vize İşlemleri

Avrupa ülkesi Almanya’nın Vize Verdiği ülkeler ve vermediği ülkeler var. Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşlarının Almanya’yı ziyaret etmeleri için Alman Vizesi almaları gerekir. Alman vizesi ise Alman konsoloslukları ya da Alman elçilikleri tarafından ya da bu kurumların yetki vermiş oldukları başka kurum ve kuruluşlar tarafından verilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir