nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sinema ve Dizi
  4. »
  5. Amazon Prime’da İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Amazon Prime’da İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 4 dk okuma süresi
159 0

Sinemanın başlangıcından bu yana, bilim kurgu türü film yapımcılarının ve hizmet ettikleri izleyicilerin hayal güçlerini ele geçirmiştir. Bilimkurgu filmleri insanlığın bilinmeyene ve ötesine duyduğu korkuyu irdelemiş, geleceğe dair bazen kasvetli, bazen de heyecan verici vizyonlar çizmiştir. Prime Video abonesi iseniz ve bilim-kurgu meraklısıysanız, hizmette izleyebileceğiniz bazı değerli seçenekler var. İster bilimkurgu korku, aksiyon, komedi, ister kıyamet sonrası/distopik bilimkurgu olsun, herkes için bir şeyler var. İşte Amazon Prime’da İzlemeniz Gereken En İyi Bilim Kurgu Filmleri yazımız sizlerle.

Yarının Savaşı (2021)

Yarının Savaşı’nı bu listenin dışında bırakmak zor, çünkü Prime Video’nun Chris Pratt’in başrolünü oynadığı büyük bilimkurgu aksiyonu. Gelecekte uzaylılarla savaşmak üzere askere alınan bir öğretmeni konu alıyor. Telefonunuza bakarken izleyebileceğiniz, oldukça heyecanlı ve sürükleyici bir bilim kurgu filmdir.

The Adjustment Bureau (2011)

Matt Damon ve Emily Blunt, Philip K. Dick’in kısa hikâyesinden uyarlanan bu eğlenceli bilimkurgu romantizminde başrolde. ABD’li bir kongre üyesi, hayatındaki olayların gizemli bir örgüt tarafından kontrol edildiğini keşfeder. Yanındaki aşkıyla birlikte bu örgütü alt etmeye ve kontrollerinden kaçmaya çalışır.

Arşiv (2020)

Meditasyonlarının eğlence değerinin önüne geçmesine izin vermeyen, iyi yapılmış, düşünceli bir bilimkurgu için Arşiv harika bir seçim. Gavin Rothery’nin ilk İngiliz yönetmenlik denemesi olan filmde Theo James, bir yapay zekâyı olabildiğince insani hale getirmek için çalışan bir bilim adamını canlandırıyor. James’in nedenleri gizli, kişisel ve kesinlikle işleri zora sokacak cinsten. Ex Machina ile karşılaştırılan Arşiv, karakterlere zekice odaklanan bir hikâye anlatımına sahip.

Firestarter (2022)

Stephen King’in bilimkurgu korku romanının 80’lerdeki uyarlaması pek beğenilmeyince, korku filmi fabrikası Blumhouse’un 2022 tarihli bu yeniden çevrimi bir kez daha şansını denedi ve oldukça olumlu geri dönüşler aldı. Pirokinezi kullanabilen kızını karanlık bir federal ajansın elinden kurtarmaya çalışan bir babayı canlandırıyor.

Aşk ve Canavarlar (2020)

Prey’i yeni izlediniz ve kahraman bir yavrunun başrolde olduğu başka bir bilimkurgu filmi mi arıyorsunuz? Aşk ve Canavarlar, mutasyona uğramış canavarların kol gezdiği kıyamet sonrası bir dünyada hayatta kalan Joel’i (Dylan O’Brien) merkezine alıyor. Eski kız arkadaşı Aimee’yi (Jessica Henwick) ararken “Boy” adında bir sokak köpeğiyle karşılaşır. İşte gerçek romantizm o zaman başlar. Birkaç sürprizle karşınıza çıkacak ve tüm doğru duygusal ritimleri yakalayacak bu keyifli canavar-kıyamet macerasını kaçırmayın.

Varış (2016)

Denis Villeneuve, Dune’dan önce muazzam bir bilimkurgu klasiği daha yönetti. Arrival’ın başrolünde Amy Adams, geçmişte kişisel bir trajedi yaşamış bir dilbilimciyi canlandırıyor. Gizemli dünya dışı uzay araçları Dünya’nın üzerinde dolaştığında, temas kurmak için işe alınır. Arrival, bu dünyanın dışında olan performansları, sinematografisi ve senaryosuyla eksiksiz bir bilim kurgu filmdir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir