nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sinema ve Dizi
  4. »
  5. Amy Winehouse’un Hayatı Dizi Oluyor!

Amy Winehouse’un Hayatı Dizi Oluyor!

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
74 0

Daphne Barak’ın ‘Saving Amy’ adlı kitabından uyarlanacak dizi, şarkıcının çalkantılı romantik ve aile ilişkilerinin yanı sıra uyuşturucu ve içkiye olan bağımlılıklarını, şarkıcılık yıldızlığına yükselişini ve trajik erken ölümünü de ele alacak. ‘Saving Amy’nin hakları Halcyon Studio tarafından satın alındı ve şirketin CEO’su David Ellender proje üzerinde çalışmaktan onur duyduğunu söyledi. “Her ne kadar kariyeri çok kısa sürmüş olsa da Amy bir neslin sesiydi ve onun hikâyesini mümkün olan en dokunaklı şekilde anlatmak için sabırsızlanıyoruz.” Diye de ekledi. Halcyon kitabı ‘Doctor Who’, ‘Casualty’ ve ‘Holby City’ gibi dizilerde çalışmış olan İngiliz yazar ve yapımcı Mal Young ile birlikte hayata geçirmeyi planlıyor.

Dizi Nasıl Hayata Geçirildi?

Kendisi ve yapımcı Erbil Gunasti altı ay boyunca şarkıcı ve ailesiyle birlikte Londra, İsviçre ve St Lucia’da kitap için araştırma yaptı ve görüntü topladı. Amy 2009 yılında Karayipler’de sekiz ay geçirerek, düzensiz davranışları ve uyuşturucu kullanımı kontrolden çıktığı için insanları korkutmaya başlamıştı. Karayiplerde, hiçbir zaman yayınlanmayan üçüncü albümünü yazdı ve kaydetti.

Amy’nin 40 saatlik görüntülerine, fotoğraflarına ve röportajlarına dayanan kitap ile olan, şarkıcının 2011 yılında 27 yaşında alkol zehirlenmesinden ölmeden önce şarkıcı babası Mitch karmaşık ilişkisini de gösterecek. Doctor Who, Casualty ve Holby City gibi dizilerde çalışmış olan deneyimli İngiliz yazar ve yapımcı Mal Young da yapımda yer alacak. Proje, babası Mitch de dâhil olmak üzere ailesiyle olan zor ve yoğun ilişkilerinin yanı sıra Blake Fielder-Civil ile olan ve şiddet, uyuşturucu ve kendine zarar verme gibi sorunlarla dolu olduğu iddia edilen kısa süreli evliliğine de ışık tutacak. Dünyaca ünlü “Back to Black” şarkıcısı, içki ve uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele ettikten sonra 2011 yılında henüz 27 yaşındayken alkol zehirlenmesinden hayatını kaybetti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir