nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Anahtar Kelimeler ve Etiketin Siteye Etkisi

Anahtar Kelimeler ve Etiketin Siteye Etkisi

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
113 0

Sahip olduğunuz site belli bir kitleye hitap ediyor olacaktır. Bu nedenle ziyaretçi çekebilmek için öncelikle site de bazı çalışmalar yapmak gerekir. Bu çalışmalar arasında önem arz eden Anahtar Kelimeler ve Etiketin Siteye Etkisi sistemini site içeriğine uygun şekilde düzenlemek gerekir.

İlk olarak siteniz için anahtar hedef kelime veya kelime gruplarını belirlemelisiniz. Ardından bu anahtar kelimeleri meta taglarda, başlıklarda veya içerikte kullanmalısınız. Meta taglarda sitenizin içeriği hakkında kısaca bilgi veren yazılar yazabilirsiniz ve bu kısa yazının içinde anahtar kelimeleri kullanmalısınız.

Anahtar Kelimenin Önemi

Vurgulamak istiyorsanız anahtar kelimeleri, Bold, İtalik, underline yani kalın, yatık ve altı çizili olarak belirginleştirebilirsiniz. Meta tagları maksimum 200 karakter uzunluğunda tutmalısınız. Title yani başlıkta da hedef kelimeleri kullanmalısınız. İçerikte de anahtar kelimeleri kullanabilir, belirginleştirebilirsiniz.

Etiket sistemi de site içeriğine göre yine anahtar kelimelerden oluşmalıdır. Arama sonuçlarına göre en çok çıkan kelimeleri belirleyebilirsiniz. Etiketleri kullanırken en çok aranandan az aranana doğru girebilirsiniz.

Anahtar kelimeleri ve etiketleri her sayfada farklı girmelisiniz. Yani site içeriği ile alakalı ancak aynı kelimeler değil benzer kelimeleri kullanmalısınız. Her sayfa için farklı anahtar kelimeler girmenizin sebebi ise arama motorları aynı kelimeleri indekslemez. Benzer hedef kelimelerle sitenize gelen ziyaretçi sayısını da artırmış olursunuz. Yani hedef kitleniz artar.

Özetleyecek olursak; anahtar hedef kelimelerin ve etiketlerin SEO ya olan etkisi büyüktür. Arama motorları vurguladığınız, öne çıkardığınız kelimeleri dikkate alır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir