nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gezi & Seyahat
 4. »
 5. Antalya’nın En Güzel Plajları

Antalya’nın En Güzel Plajları

Now You Tech Now You Tech - - 5 dk okuma süresi
2 0

Kekova Plajı

Çevresinde bulunan antik kalıntılarla dikkat çeken Kekova Plajı, Antalya’nın Demre ilçesinde bulunmaktadır. Plaj bölgesinde suyun altında kalan tarihi nitelikteki kalıntılar, burayı daha da ilgi çekici hale getirmektedir.

Atbükü Koyu

Muhteşem çam ağaçlarının arasında kalmış masmavi koy, Antalya’da denize girilebilecek en güzel yerler arasındadır. Maden koyu olarak da bilinen Atbükü koyu, geçmişte bölgede krom madeni çıkarılması sebebiyle bu isimle anılmaktadır. Berrak denizi ve ince çakıllı kumsalıyla, tavsiyelerimiz arasındadır.

Alacasu Cennet Koyu

Antalya’da denize girebilmek için en ideal seçeneklerden biridir. Beydağları Milli Parkı sınırlarında bulunan muhteşem koy, şehirde denize girmek için yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir.

Örnekköy Plajı

Bu plaj, Muratpaşa ilçesi sınırları içinde bulunmaktadır. Bölge, denize girmek için turistlerin de sık ziyaret ettiği yerlerden biri olup oldukça mistik bir görüntü sunar.

Lara Halk Plajı

Şehrin merkezinde sayılan plajlardan biri olan Lara Halk Plajı, Antalya’nın en popüler yerleri arasındadır. Yaz aylarında ciddi derecede kalabalık olan plaj, şehrin Mavi Bayrak ödüllü plajlarından biridir.

İnciraltı Halk Plajı

Antalya’nın Mavi Bayrak ödüllü plajları arasındaki İnciraltı Halk Plajı, Lara plajına oldukça yakın mesafededir. İşletmeciliğini belediyenin yaptığı plaj kalabalık olsa da huzur veren bir yapıya sahiptir.

Konyaaltı Halk Plajı

Antalya’nın en uzun sahili konumundaki Konyaaltı Plajı’nın sahili, diğerlerine oranla biraz daha taşlıdır. Yabancı turistler tarafından da ziyaret edilen plaj, daha çok yerli turistlerin uğrak yeri olup Mavi Bayrak ödüllüdür.

Olimpos Plajı

Çıraklı plajı ismiyle de anılan plaj, Antalya il merkezinden yaklaşık 1,5 saat uzaklıktadır. Serin ve masmavi suyu, cezbedici güzelliktedir. Ceratta Cerattaların yoğun olarak yuvalandığı plajda, şemsiye ve şezlong gibi hizmetler bulunmuyor.

Adrasan Koyu

Dünyanın sahte cenneti niteliğindeki muhteşem koy, Antalya’da denize girmek isteyenler için mutlak tavsiyelerimizden biridir. İl merkezine arabayla 25 dakikalık mesafede bulunan koy çevresinde, birçok yeme-içme alanı bulunuyor.

Papaz Koyu

Kumluca’da bulunan Papaz Koyu, daha çok kamp yapmak isteyenlerin denize girmek için tercih ettikleri yerlerden biridir. Ormanlık bir çevresinin bulunması, ortamı daha huzurlu ve görsel anlamda zengin hale getirmektedir.

Kleopatra Plajı

Mavi bayrak ödüllü olan plaj, Antalya’da denize girilebilecek en güzel alanlardan biridir. Roma İmparatoru olan Antonius ve onun sevgilisi olduğu bilinen Mısır Kraliçesi Kleopatra’nın burada yüzdüğünün bilinmesi nedeniyle, Alanya’daki plaj bu isimle anılmaktadır.

Damlataş Plajı

Yine Alanya’da bulunan en iyi plajlardan biri olup, Kleopatra Plajı ile bitişik sayılabilecek konumundadır. Dünyaca ünlü Damlataş Mağarası da, hemen plajın yanındadır.

Mermerli Plajı

Muratpaşa sınırlarındaki Mermerli Plajı, Mavi Bayrak Ödüllü önemli plajlardan biridir.  geçmişte kadınlar plajı olarak da kullanıldığı bilinen Mermerli Plajı, Antalya’nın en güzel plajları arasındadır.

İncekum Plajı

Kamp yapmak için oldukça elverişli olması nedeniyle deniz kenarında kamp yapmak isteyenlerin tercihi İncekum Plajı, Alanya’dadır. Mavi bayrak ödülüne sahip olan plajın ince çakıllı kumsalı ve masmavi berrak denizi, büyüleyici güzelliktedir.

Antalya’nın Diğer Plajları

Kaş ilçesinde bulunan plajlar, Antalya’da ki en güzel plajlar arasında başı çekmektedir. Bu nedenle Kaş Plajları için, ayrı bir yazı hazırlamayı uygun gördük. Şehirde bulunan diğer plajlardan bazıları, şunlardır.

 • Alacasu Cennet Koyu
 • Kiriş Koyu
 • Phaselis Plajı
 • Papaz Koyu
 • Korsan Koyu
 • Evrenseki Plajı
 • Kaputaş Plajı
 • Küçük Çakıl Plajı
 • Hidayet’in Koyu

Antalya’nın en güzel plajları listemizde, şehrimizde denize girilebilecek en güzel alanları listeleyerek Antalya’da denize nerede girilir? Sorusuna cevap verdik. Aralarında mavi bayrak ödüllü plajlarında bulunduğu listemizde, birbirinden güzel birçok muhteşem alan bulunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir