nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Apple ID Mail Hesabımızı Nasıl Değiştiririz?

Apple ID Mail Hesabımızı Nasıl Değiştiririz?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
80 0

Apple’ın akıllı telefonları ve tabletlerinde diğer akıllı telefon markalarına göre çok daha içe kapanık bir yapıya sahip olduğunu söylemek gerek. Daha çok kendi geliştirdiği işletim sistemlerini kullanan ve bunun yanında işletim sistemi üzerinden kullanım yapmak için de yine kendi belirlediği kriterlere uyulmasını isteyen Apple’ın bu nedenle Apple ID adı verilen bir sistem kullandığını biliyoruz. Apple cihazınız için kullandığınız Apple ID hesabınıza tanımlı olan mail hesabınız ise en az Apple ID kadar önemli. Peki, Apple ID hesabımıza bağlı olan mailimizin şifresini hatırlamıyorsak ve mailimizi ulaşamıyorsak Apple ID Mail Hesabımızı Nasıl Değiştiririz?

Apple ID Mail Hesabı Değiştirme

Öncelikle Apple cihazınızla iCloud hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu telefonunuz, tabletiniz ya da Mac bilgisayarınız üzerinden olabilir. Daha sonra ise yine cihazınız üzerinden Safari tarayıcıya girmeniz gerek. iPhone, iPad veya Mac üzerinden Safari tarayıcıya giriş yapıyoruz.

Daha sonra Apple’ın “appleid.apple.com” sayfasına giriş yapmanız gerekli. Bu sayfa Apple ID için Apple’ın kullandığı resmi sayfa. Mail ve şifremizle bu sayfa üzerinden hesabımıza giriş yapıyoruz.

Daha sonra profilinizi geldiğinizde sağ kısımda yer alan “Düzenle” sekmesine giriş yapmanız gerekiyor. Birçok ayrın buradan yapıldığını da belirtelim. Şimdi düzenle menüsüne girdikten sonra ise sol kısımda yer alan “e posta değiştir” yazısına tıklamanız gerekli. Son olarak yeni mail adresinizi girip ardından mail adresinizi değiştirmek için “devam” bağlantısına tıklamanız gerek.

Son olarak yeni mail hesabınızın size ait olduğunu göstermek için mail doğrulaması yapmanız gerekiyor. Mail hesabınıza girip Apple tarafından gönderilen doğrulama bağlantısını kullanmanızın ardından mail hesabınız değişmiş olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir