nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Arama Motoru Optimizasyonu Uyumlu Tanıtım Yazıları

Arama Motoru Optimizasyonu Uyumlu Tanıtım Yazıları

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
53 0

Bir sitenin kalıcılığı için tanıtım yazıları yazmak önemlidir. Çünkü bir nevi backlink olarak düşünülebilir ve günümüzde Google’da tanıtım yazılarına önem vermektedir. Sadece Google değil kullanıcılar için de önemli bir yere sahiptir. Kullanıcılar artık internet ortamında bir siteye girecekleri zaman güvenilir ve içeriğinin ne olduğunu okuyup anladıktan sonra, siteyi kullanmaya başlarlar, kendi ihtiyaçlarını giderirler.

Web sitenizi arama motorları ile uyumlu bir hale getirmek, buna erişecek olan kullanıcıların da bu konuda bir fikir sahibi olmasını sağlar. Ancak bu tanıtım yazıları sizin sitenizde barınmaz, başka sitelerin sizin siteniz hakkındaki görüşlerinden oluşur. Yani başka sitelerde yer alır tanıtım yazılarınız. Google da bu durumu dikkate alarak, bu site, x sitesinin tanıtımını yapmış demek ki kaliteli bir site der ve öyle algılar.

Google ve Tanıtım Yazılarının Önemi

Yukarıda da belirtildiği gibi bu yüzden tanıtım yazılarının önemi Google içinde artmıştır. İçeriklerinizin kaliteli olması sitenizin de kaliteli olması demektir. Siteniz hakkında iyi bir izlenim oluşturmak istiyorsanız kaliteli içerikler girmelisiniz. Peki tanıtım yazıları için hangi siteler tercih edilmelidir?

  • Yaşlı siteler
  • Tanıtım yazısı için çöp olmamış siteler
  • Pagerank değeri yüksek olan siteler
  • Kaliteli ve hiti yüksek olan siteler
  • Alexa değeri 1 milyondan daha düşük olan siteler

Özet geçecek olursak tanıtım yazıları SEO açısından önemli bir yere sahiptir. Kaliteden ve doğallıktan yanaysanız tanıtım yazıları yazdırmak yükselme araçlarınızdan biri olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir