nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Prime Video
  4. »
  5. Argentina 1985 Prime Video İzle

Argentina 1985 Prime Video İzle

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
273 0

Santiago Mitre’nin yönettiği ve Ricardo Darín, Peter Lanzani ile Carlos Portaluppi’nin oynadığı 2022 yapımı bir dram filmi olan Argentina 1985, 21 Ekim 2022 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlamıştır. Amazon Prime Video‘da yayınlanan gerilim ve dram türünde olan bu filmin yönetmen ve ortak senarist koltuğunda Santiago Mitre oturuyor.

Darbeler ve diktatörlüklerle geçen 50 yılın izlerini taşıyan, derin bir şekilde bölünmüş ve travma geçirmiş bir ülkenin resmini oldukça güzel resmeden yönetmen başarılı bir iş çıkarmıştır. Argentina 1985 Prime Video İzle etiketine tıklayarak hemen şimdi ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Argentina 1985 Filminin Konusu Nedir?

Arjantin tarihinin muhtemelen en büyük ve en önemli davasında yaşanan gerçek olayları anlatıyor. 1985 yılında, savcılar Julio Strassera ve Luis Moreno Ocampo liderliğindeki bir ekip, 1976’dan 1983’e kadar ülkeyi yöneten faşist askeri diktatörlüğün sorumlularını insanlığa karşı suç işlemekten sivil bir mahkemede yargılatmaya çalışır. İşkence ve “desaparecidos”, yani insanların “kaybolması”, Arjantin’in demokratikleşmesi sürecinde büyük ölçüde görevlerini sürdürmelerine izin verilen erkek ve kadınların günlük uygulamaları arasındaydı.

Dolayısıyla, sanığın son derece şiddetli ve hala parçalanmakta olan siyasi aygıtlarının sadece birçok sorunu değil, aynı zamanda birçok tehlikeyi de beraberinde getirmesi şaşırtıcı değildir. Karakterlerin davranışları da tam bu noktada devreye giriyor. Karakterler neden bu kadar mutlu? Acımasız hikâyeler neden mahkeme salonundan hiç çıkmıyor? İşte tam da bu sorular ön plana çıkıyor ve diğer pek çokları gibi tarihi unutmak isteyen, ama sonuçta az ya da çok yıkılan bir ülkenin çok özel ve gerçekten harika bir portresini çiziyor.

Argentina 1985 Fragmanı İzle

Argentina 1985 Filmi Oyuncu Kadrosu

  • Ricardo Darín
  • Peter Lanzani
  • Alejandra Flechner
  • Paula Ransenberg
  • Carlos Portaluppi

Sizler de bu filme benzer yapımlar izlemek istiyorsanız hemen şimdi Prime Video’ya üye olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir