nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Netflix
  4. »
  5. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok İzle

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok İzle

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
140 0

Edward Berger’in yönettiği bu epik savaş karşıtı film, Erich Maria Remarque’ın 1929’da yayınlanan ve daha önce iki filme uyarlanan, biri 1930’da Lewis Milestone’a En İyi Film ve En İyi Yönetmen dallarında Oscar kazandıran aynı adlı romanına dayanıyor. 28 Ekim 2022 tarihinde Netflix platformunda gösterime giren bu savaş dramı, genç Alman askeri Paul Bäumer ve ortak bir yönleri olan arkadaşlarını konu alıyor. Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok İzle etiketine tıklayarak hemen şimdi ücretsiz izleyebilirsiniz.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filminin Konusu

Genç Paul Bäumer ve arkadaşları Albert ve Müller, Birinci Dünya Savaşı sırasında Alman ordusu için gönüllü olurlar ve hızla iyi niyete dönüşen bir vatanseverlik coşkusu dalgasına kapılırlar. Genç askerler cephede hayatın acımasız gerçekleriyle yüzleşir yüzleşmez, ölüm ve kayıp günlük korku senaryolarının bir parçası haline gelir. Pavlus’un düşman hakkındaki, çatışmanın doğruluğu ve yanlışlığı hakkındaki önyargıları kısa süre içinde iskambil kâğıtlarından bir ev gibi yıkılır.

Ancak Paul ateşkese kadar, lider ordunun savaşı bir Alman saldırısıyla bitirme arzusunu yerine getirmeden savaşmaya devam etmelidir. Ve tam da korku ve çile sona ermiş ve askerler evlerine dönebilecek gibi görünürken, General Friedrichs çok önemli bir karar verir. Çünkü Almanya’nın yenilgisini kolayca kabul edemez. Zaferden emin olan saf yeni askerler, kendilerinden önce sayısız askerin öldüğünden ve kendilerinin de acımasızca öldürüleceklerinden ya da canlarını zor kurtaracaklarından habersizdir.

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filminin Fragmanı İzle

Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filminin Oyuncu Kadrosu

  • Felix Kammerer
  • Albrecht Schuch
  • Aaron Hilmer
  • Moritz Klaus
  • Edin Hasanovic

Sizler de Batı Cephesinde Yeni Bir Şey Yok Filmine benzer yapımlar izlemek istiyorsanız hemen şimdi Netflix’e üye olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir