nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Bilgisayarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Bilgisayarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
1 0

Teknolojinin ilerlemesi, rekabeti de beraberinde getiriyor. Eskiden sadece internet Explorer üzerinden internete erişim sağlanabilirken, günümüzde ardı ardına internet tarayıcıları çıkmaya ve kullanılmaya başlıyor. Ayrıca internete sadece bilgisayar üzerinden değil, telefon, tablet, televizyon üzerinden de erişilebiliyor. Peki Bilgisayarda Varsayılan Tarayıcı Nasıl Değiştirilir?

Kullandığınız tarayıcıdan memnun değilsiniz ve değiştirmek istiyorsunuz bunun iki yolu var. Birincisini adım adım anlatacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz;

Masaüstünüzde bulunan “Başlat” sekmesine tıklayın.

Açılan pencerede “Varsayılan Programlar” sekmesine tıklayın.

Daha sonra açılan pencereden “Varsayılan programları ayarla” sekmesine tıklayın.

Açılan yeni sekmeden sol menüde bulunan bilgisayarınıza yüklü tarayıcılardan, varsayılan tarayıcı olarak kullanmak istediğinizi seçin ve “Bu programı varsayılan olarak ayarla” seçeneğine tıklayın.

En son olarak “Tamam” seçeneğine tıklayarak kapatın.

Bir diğer yolda kullanmak istediğiniz tarayıcıların ayarlar bölümünden bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Örnek olarak en sık kullanılan tarayıcılardan biri olan Google Chrome için adım adım açıklayalım;

Tarayıcınızı açın ve sağ üst bölümde bulunan seçeneklerden ayarlar seçeneğini seçin.

Açılan sayfada, varsayılan tarayıcı başlığı altında, “Google Chrome varsayılan tarayıcım olsun” seçeneğini seçin. İşleminiz tamamlanmıştır.

Diğer tarayıcılar için de aynı yolu izleyerek tarayıcınızı değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte tüm tarayıcılar aynı anda bilgisayarınızda yüklü olup, dilediğinizi tıklayıp kullanabilirsiniz. Varsayılan olarak atamak, size sadece tarayıcılara girmeden bir bağlantı açmak istediğinizde bunun varsayılan tarayıcı üzerinden açılmasını sağlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir