nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırırım?

Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırırım?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
106 0

Bilgisayarımı nasıl hızlandırırım diye soru sorduysanız eminiz ki işleriniz için bayağı sıkıntı yaşıyorsunuz. Bilgisayarlar, günümüzde hem eğlenmek, hem de iş yapmak için oldukça sık kullanılan teknolojik aletlerdir. Bu aletler, donanımlarına göre fiyatlanır. Bazı bilgisayalar, çok yüksek teknolojilerle donatılsa da, bazı bilgisayarlar ise uygun fiyatlı olması için düşük teknolojilerle donatılmaktadır. Bu bilgisayarlar, kullanım alanlarına göre bazen yetersiz kalabiliyorlar.

Düşük teknolojili bilgisayarlar, genellikle basit işler için ve ofis kullanımı için tercih edilirken, yüksek teknolojili bilgisayarlar ise profesyonel oyunlar ve grafik tasarımları için kullanılabiliyorlar. Her iki alandaki bilgisayarlar ise bazen yavaşlayabiliyorlar. Bilgisayarların ömrü geçtikçe donanımlar, güncellemelere yetersiz kalabiliyorlar. Bu nedenle bilgisayarları hızlandırmak gerekiyor. Peki bilgisayarlarımızı nasıl hızlandırabiliriz? Hep birlikte öğrenelim.

Bilgisayarınızı hızlandırmanızın bir çok yolu var. Bu yollar, yazılımsal ve donanımsal yollardır. Donanımsal olarak bilgisayarınızın donanımlarını yükseltebilir, işlemcinizin termal macununu sık sık değiştirebilir, ekran kartınızın çipini 6 ayda 1 temizletebilirsiniz. Bu basit şeyler, bilgisayarınızın performansını oldukça yükseltecektir.

Aynı zamanda iyi bir soğutucu ve kaliteli ekipmanlar da performansınızı yükseltecektir.

Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırırım Windows

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınızı hızlandırmanızın bir çok yolu var fakat bu yollar, donanımlarınıza göre performans artışı gösterebilir. Yapmanız gerekenleri bu şekilde sıralamayı uygun gördük;

  • Güncellemeleri sürekli kontrol edin, kullandığınız işletim sistemini güncel tutun.
  • Windows görsel ayarlarını performans odaklı yapabilirsiniz. Bu ayar, bilgisayarınızın performansını çok artıracaktır.
  • Bilgisayarınızın C diskini temiz tutun. Yüksek boyutlu yazılımları D diskine yüklemeye özen gösterin.
  • Bilgisayarınızı 6 ayda 1 sıfırlayın.

Bu basit yöntemler ile bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz.

Bilgisayarımı Nasıl Hızlandırırım Windows 11

Windows 11 işletim sistemine sahip bilgisayarınızı hızlandırmak için çoğu Windows işletim sistemindeki yöntemleri uygulamanız gerekmektedir. İşletim sisteminizi güncel tutmanızda fayda var ve ek olarak IOBit yazılımını edinerek bilgisayarınızı hızlandırabilirsiniz. Aynı zamanda aygıt yöneticisine gidip güncel olmayan driverlarınızı güncellemeyi de unutmayın. Windows 11, kendi ayarlarını ve sistemini kaldırabilecek sistemlere kuruluyor. Bu nedenle yazılımsal olarak bilgisayarınızı yoracak programlar kurmamanızı tavsiye ederiz. Disklerinizi temiz tutmanızı ve gereksiz yazılımlar kurmamanızı da öneriyoruz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir