nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Bir YouTube Videosu Nasıl Olmalı

Bir YouTube Videosu Nasıl Olmalı

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
2 0

YouTube içerisindeki birçok video iyi miktarda izlenmiyor. Videolar arasında bir yapay seçilim yaşanıyor. Bu da birçok videonun izlenmemesine sebep oluyor. Bu videoların izlenmemesindeki tek sebep ise içeriklerin belli başlı kurallara uyularak hazırlanmıyor oluşu. Bu makalede bir YouTube videosunun nasıl olması gerektiğine değineceğiz. Bir videoyu YouTube’a yüklerken nelere dikkat etmemiz gerektiğinden bahsedeceğiz.

En popüler sosyal medya adreslerinden birisi olan YouTube, videoların belli başlı kurallar çerçevesinde oluşturulmasına büyük önem veriyor. Şimdi birçok başlık altında bu kuralları açıklayacağız.

1) Başlık

2) Açıklama Kısmı

3) Etiketler

4) Kapak Fotoğrafı

5) Özgünlük

6) Yaratıcılık

7) Kalite

Başlık

Videonuzu YouTube’a yüklerken içeriğinizi yansıtacak bir başlık kullanın. Video başlığınız anlamlı olsun. Doğru bir başlık seçimi yapmak insanların daha çok videonuza gelmesini sağlayacaktır. Bir YouTube videosunda daima iyi bir başlık kullanılmalıdır.

Açıklama Kısmı

Videonuzun açıklama kısmını en az 3-4 satır olacak şekilde doldurmaya çalışın. Açıklama kısmında videonuzun içeriğinden bahsedebilirsiniz. Bunun yanı sıra kendinizden bahsedebilirsiniz. Açıklama kısmı iyi olan videolar daha çok dikkat çekmekle beraber bir YouTube videosunda daima açıklama kısmı bulunmalıdır.

Etiketler

Bir YouTube videosunun açıklama kısmında içerik ile bağlantılı olacak şekilde etiket kullanılmalıdır. Açıklama kısmında kullanılan etiketler videonun ön plana çıkmasına yardımcı olur. Etiketler, insanların videonuza ulaşmasını kolaylaştırır.

Kapak Fotoğrafı

Videonuz için nasıl bir kapak fotoğrafı tasarladığınız oldukça önemlidir. İyi bir kapak fotoğrafı daha fazla dikkat çekecektir. Kapak fotoğrafı ne kadar iyi olursa bir videonun izlenme ihtimali bir o kadar yüksek olacaktır.

Özgünlük

Hazırlamış olduğunuz videolar tamamen kendi eseriniz olmalıdır. Hiçbir şekilde kopya içerik olmamalıdır. Özgün oluşturulan içerikler daima daha çok izlenirler. Bu durumda YouTube kariyerinde ilerlemeyi hızlandırır.

Yaratıcılık

Videonuz yaratıcı bir şekilde hazırlanmalıdır. İçerikte dikkat çekici konuların bulunması insanların videonuzu daha fazla izlemesini sağlayacaktır. Yaratıcı olan içerikler her zaman daha çok rağbet görürler.

Kalite

Videonuz düşük kaliteli olmamalıdır. Görüntü kalitesi HD hazırlanmalıdır. Bununla birlikte isterseniz 30fps değerini 60fps yapabilirsiniz. Görüntü kalitesi yüksek olan içerikler daha net olduğu için insanlar tarafından her zaman daha çok izlenmektedir.

Yukarı kısımda 7 farklı ayrı paragrafta bir YouTube videosunun nasıl olması gerektiğinden bahsettik. Bir YouTube videosu içerisinde birçok özelliği bulunduran bir içeriktir. Belirtmiş olduğumuz bu 7 özelliğin tamamını taşıyan içerikler gerçek bir YouTube videosudur.

Sosyal Medya Haberleri

Sosyal medyaya dair haberleri bu kategoriden bulabilirsiniz. Facebook’tan Twitter’a, İnstagram’dan Tiktok’a kadar birçok sosyal medya istatistikleri, videoları ve haberlere bu kategorideki içeriklerden ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu kategori size sosyal medyaya dair ipuçları ve son dakika gelişmelerini de sunmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir