nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Bloglarınızı Hızlı İndexletin

Bloglarınızı Hızlı İndexletin

Now You Tech Now You Tech - - 5 dk okuma süresi
136 0

Herkesin bir blog sitesi mutlaka olmuştur , ya da hâla birşeyler karaladığınız veya hit almak için oluşturduğunuz bir blogunuz muhtemelen vardır. Geçmişten beri insanla; duygularını bir şekilde kaleme almayı ve içlerini dökmeyi seviyorlar.

İnsanlar eskiden şiirlerle, şarkılarla ya da günlüklere karalanan birkaç cümleyle ifade ettiği duygularını, internetin, özellikle de sosyal medyanın gelişmesiyle internete taşıyor.Bununla birlikte her geçen gün açılan blog sayısı artıyor.

Doğal olarak da her alanda olduğu gibi bu alanda da bir rekabet ortamı oluşuyor.İnsanlar kendi bloglarına rağbet edilsin istiyorlar. Tabi rağbet aşamasında başarılı olabilmek için mutlaka Google’la yakın irtibatta olmak , mümkünse dost olabilmek , en hızlı şekilde yazılarla Google’da yer edinerek , arama sonuçlarında en yukarıda yer almak gerekiyor.

Google sayesinde geniş bir kitleye hitap edebilmek , kaliteli bir SEO sistemine ve daha birçok etkene bağlı.Bu yazıda ona değinirsek sanırım çok uzun ve alakasız olur  başka bir vakit bu konuya değineceğimin sözünü vererek devam edeyim. Yazıda “Blogları Nasıl Hızlı Indexletebiliriz ?” sorusuna yanıt arayacağız.

Aşağıda bu konuya ilişkin tavsiyeler yer almaktadır.

1) Google Dostu Bir Tasarımınız Olsun

Tasarım siteyi indexletme aşamasında , site için kullandığınız scriptten daha önemlidir. Google botlarının sitenizde rahat dolaşabilmesi için siteler için indexlenme adına TSE damgası niteliği taşıyan W3 uyumunun tam olması gereklidir.

2)Eşit Aralıklarla Sitenizi Güncelleyin

Sitenizi güncelleme sıklığınız da indexleme hızını etkileyen faktörlerdendir.İçeriklerinizi siteye , eşit aralıklarda eklemeye dikkat etmeniz , indexletme adına faydalı olacaktır.

3)Site İçi Link Ağı Oluşturun

Son yazdığınız yazıların linki , sitenin anasayfasında ve kategorilerde yer alsın.

4)Site Haritası Oluşturun

Hiç bilmediğimiz bir beldeye gittiğimizde elimizdeki harita nasıl yön bulmamızı sağlıyorsa , site haritası da botların yollarını bulmalarını kolaylaştırır.Site haritanızı oluşturduktan sonra mutlaka Webmaster Tools ile yollamayı deneyiniz…

5) Ziyaretçileri Yoruma Teşvik Edin

Ziyaretçilerin konu hakkındaki yorumları , ya da görüşleri hem sitenin ya da yazlıarınızın üzerinize yüklediği sorumluluğu hissettirir hem de Google’ın bir farklılık olduğunu görüp sayfayı yeniden indexlenmesini sağlar.

6) Yazıları Sosyal Medya Sitelerinde Paylaşın

Facebook , Friendfeed , Feedburner , Twitter gibi sitelerde yazılarınızın paylaşılması hem Google gözünde sitenizin değerini artırır hem de yazının indexlenme hızını artırır.Çünkü bu siteler kullanıcıların çok vakit harcadıkları sitelerdir ve sizi hedef kitlenize ulaştırır.

7) İmleme Siteleri

Sitenizi imleme sitelerini fazla eklersenizz ya da spam yaparsanız Google samimi olmadığınızı anlar ve ceza verebilir , son zamanlarda zaten yavaş yavaş imleme siteleri etkisini kaybetmeye başladı.Ben bu şekilde indexlenmeyi pek tavsiye etmesem de hâla bu sistemlerin etkisi olduğu bilinmekte.

Sitenizi ekleyebileceğiniz imleme siteleri :

# Tusul.com
# Oyyla.com
# 100Puan.Com
# Digg.com
# Mixx.com

8) Sitenizin Backlinkleri

Belki de indexlenme adına en önemli madde budur.Sitenizin başka sitelerden aldığı backlinkler hem sitenizin Google gözünde güvenilirliğini ( trustrank) artırır hem de botların sitede daha hızlı dolaşmasını dolayısıyla içeriklerinizin daha hızlı indexlenmesini sağlar.

9) Ping Siteleri

Ping siteleri ; Google botlarını sitenize çağırmaya yarar.Fazla kullanıldığında , olumlu bir etkisi kalmaz.O yüzden günde en fazla 2 kere kullanmanızda fayda var.Site indexini değil de yeni yazdığınız içeriği pinglemeniz , içeriğin daha hızlı indexlenmesini sağlayacaktır.

Ping Siteleri :

# Autopinger.com
# Pingomatic.com
# Pingler.com
# Pingmyblog.com
# Ping.in

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir