nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu ve Çözüm

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu ve Çözüm

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu Çözümü - Bu Hata Neden Kaynaklanır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
165 0

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu, gün geçtikçe yaygınlaşan website problemlerinden biridir. Bu sorun, bir çok farklı sebepten kaynaklanabilir. Hem site bazlı bir sorun olabilirken, hem de kullanıcıdan kaynaklanan bir sorun olması da mümkündür. Bu sorunun ana sebeplerine bakarsak şu şekilde sıralama yapmamız mümkündür;

Bağlanmak istediğiniz sitenin sunucuları çökmüş veya kapanmış olabilir.

Bağlanmak istediğimiz sitenin alan adı kilitlenmiş veya süresi dolmuş olabilir.

Bağlanmak istediğimiz site, kullanmış olduğumuz tarayıcıdan engellenmiş olabilir.

Bağlanmak istediğimiz sitenin kullanmış olduğu yazılımın süresi dolmuş veya lisanssız bir yazılım kullandığı için yazılım kendini kilitlemiş olabilir.

Aynı zamanda bağlandığınız cihazın DNS veya Proxy sunucularında değişiklik yapılmış olabilir. Ve internet sağlayıcınız tarafından bu siteler yasaklanmış olabilir.

En başlıca sorunlar bunlar olsa da bazen çok farklı sebeplerden dolayı da Bu Siteye Ulaşılamıyor hatası ile karşılaşabiliyoruz.

Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu Çözümü

Bu siteye ulaşılamıyor sorununu çözmek için birçok farklı yöntem var. Biz en bilindik ve kullanışlı yöntemleri sizler için sıraladık;

Tarayıcınızı sıfırlayın ve Proxy ayarlarınızı kontrol edin.

Kullanmış olduğunuz internet sağlayıcısına ulaşın ve modem ayarlarınızın sıfırlanmasını talep edin. Aynı zamanda modem ara yüzünden de sıfırlama işlemi yapabilirsiniz.

İnternet bağlantınızı ve anti-virüs programınızı kontrol edin. Girmek istediğiniz site yasaklı bir site ise Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorunu ile karşılaşmanız muhtemeldir.

Siteden yasaklanmış olabilirsiniz. Bunun için modeminizi kapatıp açmanız gerekebilir.

Bu yazımızda Bu Siteye Ulaşılamıyor Sorununun çözümünü anlatmaya çalıştık. Okuduğunuz için teşekkür ederiz. Diğer yazılarımıza göz atmayı unutmayın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir