nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. BluTV
  4. »
  5. Buena Vista Social Club İzle

Buena Vista Social Club İzle

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
34 0

Küba müziği ve Fidel Castro yönetimindeki müzisyenlerin bağımsız ruhu hakkında 1999 yapımı bir film olan “The Buena Vista Social Club”, bir fenomene dönüşen nadir kurmaca dışı filmlerden biridir ve BluTV ekranlarında yayınlanmaktadır. Wim Wenders (“Paris, Texas” ve “Wings of Desire”) tarafından yönetilen film, En İyi Belgesel dalında Oscar’a aday gösterildi ve gişede (kurgusal olmayan bir film için) 23 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir hasılat elde etti.

Film, Kübalı olmayan çok sayıda müzisyenin, Wenders’in kamera ekibi röportajlar için onları izlediğinde ve New York ve Amsterdam’da konser vermelerini izlediğinde yaşlılığın derinliklerinde olan Ibrahim Ferrer, Compay Segundo, Rubén González ve Elíades Ochoa gibi müzisyenleri tanımasına ilham verdi. Film, gitarist ve besteci Ry Cooder’ın bugüne kadar 12 milyondan fazla satan aynı adlı 1996 tarihli stüdyo kaydının ardından geldi. Buena Vista Social Club İzle etiketine tıklayarak hemen şimdi ücretsiz izleyebilirsiniz.

Buena Vista Social Club Filminin Konusu

Tüm bunlar göz önüne alındığında, Castro’nun ölümü ve bunun sonucunda Küba’nın ABD’ye açılması, girişimci bir belgesel yapımcısı için bulunmaz bir fırsat gibi görünüyor. Bir devam filmi, hayatta kalan müzisyenlerle görüşmemizi, kariyerlerinin son dönemindeki uluslararası başarılarının onları nasıl etkilediğini öğrenmemizi ve yirmi yıl önce filmin ve albümün yayınlanmasından bu yana hem Küba’nın hem de müzik sahnesinin nasıl değiştiğini anlamamızı sağlayacaktır. Yeniden bir araya gelen eski müzisyenler unutulmaz parçalarını seslendirecek ve şöhretlerini tekrardan kazanacaklardır.

Buena Vista Social Club Fragmanı İzle

Buena Vista Social Club Oyuncu Kadrosu

  • Octavio Calderon
  • Omara Portuondo
  • Lisa Rinzler
  • Manuel Mirabal
  • Robby Müller

Sizler de Buena Vista Social Club filmine benzer yapımlar izlemek istiyorsanız hemen şimdi BluTV’ye üye olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir