nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Buzlar Ülkesi İzlanda

Buzlar Ülkesi İzlanda

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
240 0

Iceland ya da bizim söylediğimiz şekliyle buzlar ülkesi İzlanda Kimilerine göre Avrupa’nın en uzak köşesi, kimilerine göre ise Avrupa‘da bile değil. Ama bir o kadar da gidilmesi ve gezilmesi kolay ve keyifli bir ülke. İzlanda’yı birkaç dakika da gezi planlarımız arasına almaya ne dersiniz? İzlanda Gezilecek Yerler arasında yer almayı fazlasıyla hakediyor..

Ezber Bozan Coğrafya Buzlar Ülkesi İzlanda Gezilecek Yerler

Buzlar Ülkesi İzlanda, kalabalık şehirlerde yaşayanlar için sanki kimsenin yaşamadığı hissi veren 300 binin üzerinde bir nüfusa sahip hani neredeyse “boş” bir ülke!

Hava soğuk, hem de çok soğuk. Buzlar heryerde. Ancak volkanik bir ada olmasından ötürü sıcak su kaynağı konusunda öylesine zenginki! Hemen her yerde yeraltından fışkıran suların, volkanik küllerin, tüten dağların ve kayaların görüntülerine rastlıyorsunuz.

Böyle bir coğrafya tabii ki aynı zamanda da oldukça özel ve çekici manzaralara sahip. Sert görünen bir denizin çevirdiği, belli kesimlerinde kayalıkların yükseldiği ama ıssız durgunluğunun sizi alıp götürdüğü bir ülke İzlanda.

Başkenti Rejkavik olan İzlanda’nın en yüksek binası da yine bu şehirde bulunuyor. Hallgrimskirkja Kilisesi. Yetmiş dört buçuk metre yüksekliğe sahip kilise bir cazibe noktası. Bir çok yerde olduğu gibi bu kilisenin kulesinin en üst katından muhteşem Rejkjavik manzarasına şahit olabiliyorsunuz.

İzlanda’ya gitmek için kendinize bir kaçış zamanı ayırın ve İzlanda için en uygun olduğunuz zamanı hissedin. Yalnızlığı, rüzgarı, soğuğu karşılamaya hazır olun.

Dünyanın en farklı coğrafyalarından birinde olağanüstü anlara şahit olarak mükemmel İzlanda evlerinde kalın. Neler göreceksiniz neler!

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir