nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Çalışmalarınızı Kolaylaştıracak En İyi Öğrenci Uygulamaları

Çalışmalarınızı Kolaylaştıracak En İyi Öğrenci Uygulamaları

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
157 0

Okumak, her şeyden önce öğrenmek, akademik çalışma ve çok sayıda randevu anlamına gelir. Bu yüzden çalışmalarınız sırasında iyi organize olmanız gerekir. Neyse ki bu konuda size yardımcı olabilecek çok sayıda uygulama var. Burada size Çalışmalarınızı Kolaylaştıracak En İyi Öğrenci Uygulamalarından birkaçını tanıtacağız. Keyifli Okumalar.

Google Calendar & Drive Bulut Depolama

Google Takvim’de tüm önemli randevularınızı yönetebilir ve zamanında hatırlatılmalarını sağlayabilirsiniz. Randevulara diğer katılımcıları da ekleyebilirsiniz, bu özellikle grup çalışması için kullanışlıdır. Uygulama Google posta adresinizle bağlantılıdır, böylece tüm önemli randevuları herhangi bir masaüstü bilgisayardan da görüntüleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Google hesabınızla, çeşitli ekstralara sahip bulut depolama alanı Drive’a da erişebilirsiniz.

Studydrive Uygulaması

Studydrive uygulaması ile çalışmalarınızla ilgili tüm önemli bilgiler akıllı telefonunuzda bir araya getirilir. Studydrive’da yarım milyondan fazla öğrenci, derslerinde daha motive ve başarılı olmaları için birbirlerine yardımcı olmaktadır. Uygulamayı indirin, üniversitenize kaydolun ve öğrenci arkadaşlarınızın ve eski öğrencilerinizin tüm paylaşılan belgelerine erişin. Diğer şeylerin yanı sıra yararlı transkriptler, çözümler veya özetler bulacak ve böylece kendinizi bir sonraki sınava mükemmel bir şekilde hazırlayabileceksiniz.

Evernote Uygulaması

Evernote uygulamasında tüm notlarınızı, grafiklerinizi, adreslerinizi veya yapılacak işlerinizi saklayabilir, kategorilere ayırabilir ve mükemmel bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Farklı vurgulayıcı renkleri, başlık seviyeleri veya bağlantı düzenleme araçları gibi kullanıcı dostu özellikler, proje planlamasını gözle görülür şekilde kolaylaştırarak daha üretken ve verimli çalışmanızı sağlar.

Forest

Kuşkusuz, kim akıllı telefonunu kullanırken kendini kaybetmemiş, bilinçli olarak saate dikkat etmeden saatlerce en son haber akışını tıklamamıştır ki? Bunun sadece üretkenliği azaltmakla kalmayıp, aynı zamanda önemli bir konsantrasyon kaybına da yol açtığı açıktır. Forest App‘in yardımıyla bu konsantrasyon kaybı artık eğlenceli bir şekilde önlenebilir. Bu uygulama ile çevrimdışı zamanınızla sürekli büyüyen sanal bir ağaç dikersiniz. Yani akıllı telefonunuza uzanırsanız, büyüme ilerlemesi kaybolur ve ağacınız ölür. Amaç, sağlıklı ağaçlar dikmek için akıllı telefonunuzu mümkün olduğunca az kullanmaktır.

Studo App

Kim dersler notlarını kaybetmez ki? Studo uygulamasının yardımıyla, günlük çalışma rutininize nihayet düzen getirebilir ve birçok yararlı işlevin yardımıyla çok zaman kazanabilirsiniz. Kurslara, notlara ve takvimlere pratik bir genel bakışın yanı sıra, uygulamada çalışmalarınızla ilgili tüm önemli haberleri içeren ve sizi birçok harika teklife karşı uyaran bir haber kaynağı da bulacaksınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir