nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Clash Of Clans Oyun Rehberi

Clash Of Clans Oyun Rehberi

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
1 0

Clash Of Clans Oyun Rehberi, Helsinki merkezli SuperCell adlı oyun şirketi tarafından üretilmiş olan oyun, gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyunda ki temel amaç, başka köylere saldırmak ve yine başka köylerden gelecek olan saldırılara karşı köyümüzü güçlendirmek. Oyunun ilerleyen safhalarında, gücünüze denk bir klana girebilir, dostlarınızla beraber diğer klanlara karşı savaşabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz klana asker bağışlayabilir veya asker alabilirsiniz.

Oyunda ki en önemli şey, şüphesiz ki taş. Taşlarla inşaatçı kulesi kurabilir, bu sayede aynı anda birçok yeri inşa edip yükseltebilirsiniz. Ya da inşaatlarınızı hızlandırabilir, ki bu pek tavsiye edilmez ama, birden bitirebilirsiniz.

Clash Of Clans Saldırı ve Savunma Rehberi

Clash of Clans Saldırı ve SavunmaClash of Clans‘ta iki şekilde kupa kazanabilirsiniz. Ya başarılı saldırılar yaparak, ya da başarılı savunmalar yaparak. Eğer amacınız, doğrudan binalarla gelişmek ve level atlamak ise, savunma yapmanız daha mantıklı. Kupa kasmayı da istemiyorsanız, yani rakiplerinize göre daha güçlü olmak istiyorsanız, kaynak binalarınızı içe, ana binanızı işe dışarı koyarak kupa eksiltebilir bir yandanda gelişebilirsiniz. Eğer amacınız saldırı yaparak gelişmek ise bunun için çokça taktik var. Düşmanınıza göre en iyi taktiği bulup, ona göre saldırmalısınız.

Savunma rehberi ilk olarak köyünüzün ana binasını duvarlarla çevirin. Sonra elbette duvarları genişletebilirsiniz. Ardından köyünüzün tam ortasına her yeri hedef alabilecek bir havan topu koyun. Köyünüzün duvarlarının yanı başına ise normal top ve okçu kuleleri maden binalarınızın yanına ise sihirbaz kulesi koymanız yeterli olur.

Saldırı Rehberi düşmanın kalesini iyice bir süzün. Ben ilk olarak eğer merkezinde bir havan topu varsa , devlerle saldırırım. Ardından dışarıda ki top ve okçu kulelerini ise barbar ve okçularıma bırakırım. Bu yeterli olur sizin içinde. Tabi seviyenize göre yeterli olmayabilir.

Taşım Bitti Ne Yapacağım

Eğer taşınız bittiyse ve kredi çekecek durumunuz yok ise size verilen görevleri tamamlayarak az buçuk ki size yeteceğini düşünüyorum. Eğer amacınız inşaatçı kulübesi yapmak ise achievements yani başarılardan yeşil taş kazanabilirsiniz.

Binaları Geliştirirken Neye Öncelik Vermeliyim

İlk olarak kaynakları kasmanız lazım. Ondan sonra savunma sistemleri ve kışlanızı geliştirebilirsiniz. Bu birazda sizin stratejiniz ile alakalı. Eğer savunma oynamak istiyorsanız savunma sistemlerinizi ve kaynak binalarınızı olabildiğine güçlendirmelisiniz. Saldırı oynayacak iseniz ordu kapasitenizi ve kışlanızı geliştirmelisiniz. Tamamen sizin taktiğinizle alakalı.

Nasıl Bir Klana Katılabilirim Ya da Nasıl Bir Klan Oluşturabilirim

Clash of Clans’ta Nasıl Bir Klan Yapabilirim veya Bir Klana Nasıl Katılabilirim , köyünüzde yıkık bir clan binası var o binayı tamir ederseniz bir clan kurabilir veya bir clana katılabilirsiniz. Tabi bir clana katılmadan önce epey güçlendiğinizden emin olun. Aceleye gerek yok.

Altın – İksir Hangisi Daha Önemli?

İkiside önemli.Altın olmadan iksiri iksir olmadan altını elverişli kullanamazsınız. Mesela savunma binalarında daha çok altın kullanılır. Asker yapımında ise ve bazı kaynaklarda ise iksire. Yine bazı kaynaklarda da altına ihtiyaç duyulur. Tek başına iksir kasarsanız pek bir anlamı kalmaz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir