nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. Akıllı Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Akıllı Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
76 0

Tüm akıllı saatler aynı değildir. Bu nedenle size uygun modeli bulmak bazen zor olabilir. Sadece birkaç ipucu doğru seçimi yapmanıza yardımcı olabilir. Akıllı saatler bileğe rahatça takılabilen küçük bilgisayarlar gibidir. Bunlar temelde akıllı telefonun kol saati olarak paketlenmiş bir uzantısıdır. Aynı anda hem şık hem de pratik olan bu cihazlar, dijital çağda çok kullanılan bir araçtır. Akıllı Saat Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler konu başlığın altında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Akıllı Saatlerin Amacı Nedir?

Her şeyden önce, akıllı saati ne için kullanmak istediğiniz konusunda net olmanız önemlidir. İstenen kullanıma bağlı olarak, dikkat etmeniz gereken farklı hususlar vardır. Spor meraklıları ideal olarak suya ve toza dayanıklılık ve silikondan yapılmış bileklikler ararlar. İkincisinin bakımı özellikle kolaydır ve neme dayanıklıdır. Sporcuların satın almadan önce akıllı saatlerin çeşitli işlevleri ve uygulamaları hakkında bilgi edinmeleri de en iyisidir, çünkü her model kalp atış hızı ölçümü veya benzeri uygulamalar sunmaz.

Müşteri akıllı saati sadece birkaç ek fonksiyona sahip bir saat olarak kullanmak istiyorsa, daha ince bir model zaten yeterlidir. Mesaj yazmak ve telefon görüşmesi yapmak gibi temel işlemler bu cihazların çoğunda mümkündür

Aranacak popüler akıllı saat işlevleri şunlardır:

 • Telefon
 • Mesajlaşma
 • Müzik dinleyin
 • Sağlık verilerine erişim/izleme
 • Fitness takibi
 • Temassız ödeme
 • Ses kontrolü
 • Navigasyon

Akıllı Telefon İle Uyumluluk

Çoğu akıllı saatin çalışması için bir akıllı telefon ile eşleştirilmesi gerekir. Ancak, her akıllı saat her akıllı telefona bağlanamaz. İşletim sistemi burada belirleyici bir rol oynamaktadır. Örneğin, işletim sistemi iOS olan Apple Watch’lar yalnızca Apple cihazlarına bağlanabilir. Üretici Samsung ise genellikle Android ile çalışır.

Pil Ömrü

Pil ömrü iki açıdan rol oynar. Bir yandan, saat kullanıldığında, yani örneğin telefon görüşmesi yapmak veya sohbet etmek için kullanıldığında pilin ne kadar dayandığı ile ilgilidir. İkinci olarak, cihaz sadece bir saat olarak işlev gördüğünde, yani tabiri caizse bekleme modundayken de pil gücüne ihtiyaç duyar.

Tasarım                                                                           

Akıllı saatler uzun zamandan beri bir moda aksesuarı haline gelmiştir. Çok çeşitli renklerde, tasarımlarda ve malzemelerde sunulurlar. Moda ve teknoloji bilincine sahip olanlar için bazı modeller bilekliği isteğe göre değiştirme seçeneği de sunuyor. Kadranlar ayrıca kişiselleştirilebilir ve kişinin kendi zevkine göre uyarlanabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir