nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Çöl Safarisi: Wahiba’da Harika Bir Macera

Çöl Safarisi: Wahiba’da Harika Bir Macera

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
220 0

Filmlerdeki gibi bir seyahat ve konaklama yapmak için nefis görüntülerle dolu, ıssız bir doğanın ortasında lüks bir otel odası konforuna ne dersiniz? Gezilecek yerler listelerinde çokça yer almayan mutlaka deneyimlenmesi gereken bir destinasyona götürüyoruz sizleri bu defa. Çöl Safarisi Wahiba Macerası‘na.

Dünyanın en Büyük Kum Çöllerinden Birinde Tatil ve Çöl Safarisi

“Boş bölge” deniyor buraya ya da orjinal ismiyle Rub’ al Khali. Suudi Arabistan, Birleşik Arap emirlikleri, Yemen ve Umman’ı kaplayan dünyanın en büyük kum çöllerinden biri burası.

Rub’ al Khali’nin bir kolu olan Wahiba Çölü macera arayanları kendine çekiyor. Hardal rengi kumları, kızıl tepecikleri ve yumuşak dokusuyla bir çok gezgin ruhlu insanın rotalarına ev sahipliği yapıyor.

Çölde Safari

Umman’da mıcır döşenen yollar yokken, kumların arasında tepecikleri aşarak develerle yapılan zorlu yolculuklar şimdi dört tekerlekli, klimalı ve zorlu yolculuklara dayanıklı araçlarla gerçekleştiriliyor.

İşte böylesi bir rotada maceraperestlere turlar düzenleyen birçok şirket bulunuyor. Sadece kumlardan oluşan ve altınızdan kayan bir zeminde zaman zaman yüksek derecelere ulaşan kum tepeciklerine tırmanmak, üzerlerinden araçlarla geçmek, tozu dumana katarak modern bir çöl yolcusu olmak için adeta biçilmiş kaftan Wahiba Çölü.

Hatta seçeneklerden faydalanarak aracınızı sadece rehber değil siz de kullanabilir ve yine seçenekler doğrultusunda çadırlarda ya da yıldızların altında geceyi geçirebilirsiniz.

Diğer bir konaklama seçeneği ise yerel ailelerin yanlarında konuk olmak!

Çöl Safarisine Profesyonellerle Çıkın

Çok seçenekli ve keyifli bir rota için, işin profesyonelleriyle çalışmak her zaman faydalıdır. Çöl gezileri konusunda uzman olan bir şirket sizi başka dünyalara götürürken sorunsuz bir macera yaşamanızı sağlayacaktır.

İngiltere merkezli ve bu işi profesyonel olarak yapan firmalardan biri de Original Travel. Şirketin web sayfasında kendinize ait seçenekleri araştırabilir ve irtibata geçebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir