nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. Daha İyi Bir LoL Oyuncusu Nasıl Olunur?

Daha İyi Bir LoL Oyuncusu Nasıl Olunur?

Now You Tech Now You Tech - - 6 dk okuma süresi
107 0

Şimdi sizlere vereceğimiz ipuçlarını kendi yeteneğiniz ile birleştirdiğiniz taktirde hızlı bir şekilde lig yükselir ve daha fazla maç kazanırsınız. Unutmayın ‘TR‘ sunucusunda bu anlatacaklarımızı çoğu kişi yapmıyor.

Flame

Arkadaşlar genel olarak bu FLAME oyunun 6-7. dakikasından sonra başlıyor. FLAME yapmak hem size hemde takım arkadaşlarınıza büyük zararlar vermektedir. Örnek olarak yapılan flameler sizin ve takım arkadaşlarınızın konsantrasyonunu bozar ve oyun içerisinde yazıları takip etmeye çalışırken karşı takım tarafından yenilgiye uğramaya sebep olur. Bunun için size olası bir FLAME başlangıcında takımı susturmanızı öneririm.

Başkasına Suç Atmayın

Göreviniz ne olursa olsun orman, MID, SOLO, ADC veya sup fark etmez kimseyi suçlamayın.Siz başkasına suç atarsınız attığınız kişinin morali bozulur ve sizinde kendinize söylemiş olduğunuz bir yalan olur. Başkasına suç atmak sizi psikolojik olarak rahatlamış olur lakin sizin hatanız da olabilir. Eğer sizin hatanız olduğu halde bunu yaparsanız o hataya devam eder ve oyunu kaybetmeye başlarsınız.

Totem Kullanımı

Oyun boyunca size ücretsiz verilen totemlerinizi kullanın. Ne kadar çok görüşe sahip olursanız o kadar avantajlı durumda olursunuz. Totem kullanımı her oyunda çok önemlidir. Totemleri asla geciktirmeden kullanın ki olası baskınlardan kurtulun. Totemleri genel olarak oynadığınız koridorların geliş yönündeki baskın yeme olasılığın çok olduğu yerlere atın. Eğer orman oyuncusu iseniz direk olarak ejder ve barona totem atın. Karşı takım ejder yada baronu kesmeye başlarsa görüşünüz olur ve karşı takımdan çalma olasılığınız yüksek olur.

Ejder önünde ve Baron önünde bulunan herkes tarafından farklı isimlendirilen bu yaratığı her daim kesin. Bunu kestiğiniz takdirde oradan geçerken hareket hızı kazanırsınız.Ve rakip takim oradan geçerken takım arkadaşlarınızın ve sizin görmenize fayda sağlar. Örneğin bota karsı takımdan bir baskın olacak lakin siz bunu kestiniz o zaman takım arkadaşlarınız baskını görmesi daha erken olur ve geri çekilme süresi daha uzar.

Devamlı Olarak Hedefiniz Kule Olsun

Oyun başlangıcından bitimine kadar hedefiniz kule olursa oyunu kazanmaya daha yakın olursunuz. Oyunu kazanmak için rakip takımın merkezini patlatmak gerekiyor ve bunun için herhangi bir koridordan toplamda 4 kule açmanız gerekmektedir. Erken zamanlarda kule alımı ileri ki zamanlarda ki tf sonrasında kule açmanızı kolaylaştırır. En önemlisi oyun başlangıcında kasarsanız ilk hedefiniz kill almak değil kule almak olsun.

TF’de İyi Kararlar Verin

Tf’de ilk olarak hedef eğer karşı ADC yada MID oyuncusu olsun bu karşı rakipler en fazla hasarı vericek olan kişilerdir. Farklı durumlarda olabilir bu durumlar eğer karşı support yani sup Soraka, Lulu, Janna vb karakterler ise yani tank olamayan tf’de çok iyi işler çıkaracak karakterler ise ilk olarak hedefiniz bunlar olabilir. Unutmayın bunları kesmeye çalışırken karşı taraftan ADC ve MID oyuncuları size çok sağlam hasarlar vurabilir bunun en iyi kararını verecek kişi sizsiniz. Oyun içindeki şartlar neyi gerektirir biz bilemeyiz o anda karar vermek size düşer.

Katliam Alınca Base Atmayın

Katliam alınca direk olarak base atmak çok hatalı bir davranıştır. Katliam sonrasında koridor itmek yada destansı canavar (Ejder, Baron) almak çok daha kolay. Katliam sonrası direk olarak bunlara yönelin karşı takımın ilk doğacak olan oyuncusunun doğma süresi 5-6 saniye kalana kadar bunu yapabilirsiniz.

İni açmak

İni açtıktan sonra o koridorda eğer oyunu bitirilecek bir durum yoksa başka koridorları itmeye başlayın. MID inisini açtıktan sonra soloyu yada botu itmenizin faydası olacaktır. Çünkü inisi açılan koridoru sizin büyük minyonlarınız çok rahat iter. Siz başka koridora yöneldiğinizde ise rakip oyuncular hem size karşılık vermesi gerekir hemde gelen büyük minyonları temizlemesi gerekir. Büyük minyonları temizlemek için bir kişi kalsa dahi sizin karşınıza en fazla 4 kişi gelir buda size sayı üstünlüğü sağlar. Büyük minyonları temizlemek için genel olarak yüksek hasarlı oyuncular kalır ve bu size hasar yönünden de avantaj sağlar.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir