nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sinema ve Dizi
  4. »
  5. Disney Plus’ta İzleyebileceğiniz En Güzel Diziler

Disney Plus’ta İzleyebileceğiniz En Güzel Diziler

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 6 dk okuma süresi
123 0

Disney+, neredeyse tüm Disney filmlerini izlemek için harika bir yerdir, ancak televizyonu da unutmamak gerekir. Disney+, hem daha önce Disney Channel ve/veya ABC’de yayınlanmış hem de hizmet için orijinal olan çok sayıda orijinal televizyon programına sahiptir. Yeni çıkanlardan nostaljik favorilere ve gizli cevherlere kadar, zamanınızı gerçekten hak edenleri çıkarmak için şov listesini gözden geçirdik. Aşağıda, Disney Plus’ın yeni orijinal dizilerini sizler için sıraladık. Bu dizileri Disney Plus İzle etiketine tıklayarak sitemizden ücretsiz bir şekilde izleyebilirsiniz.

Moon Knight (2022)

Isaac, Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu ile neredeyse ömür boyu yaşadığı deneyimin bir sonucu olarak zaman zaman alternatif kişiliğine, Steven Grant olarak bilinen uysal bir müze çalışanına dönüşen paralı bir askerdir. Marc Spector olarak ikili görev yapmak zorunda kalır. Akıl hastalığı, Spector’ı yanlış yapan ve sonuçlarından kaçmaya çalışanlara karşı intikamcı savaşlarında görevlendiren Mısır tanrısı Khonshu’nun avatarı olmasını engellemez. Yol boyunca Marc, kendisinin en kabul gören versiyonu olmak için en acı verici ve bastırılmış anılarından bazılarını keşfederek hem kendi içinde hem de dışında savaşmak zorunda kalır.

Andor (2022)

Rogue One’ın öncesini anlatan Andor, 2016 yapımı filmin öncesindeki olaylarda hırsızdan dönen asi casus Cassian Andor’u (Diego Luna) takip ediyor. Andor, Disney+’ın Star Wars dizileri The Mandalorian, The Book of Boba Fett ve Obi-Wan Kenobi’nin arasına katılsa da, öncekilerden belirgin bir şekilde farklı bir havası var. Her şeyden önce politik bir gerilim olan dizi, seriye daha karanlık, daha cesur ve hatta bazen noirish bir yaklaşım sunuyor.

She-Hulk: Attorney at Law (2022)

Tatiana Maslany, Marvel’ın She-Hulk: Attorney at Law filminde, Avenger Bruce Banner ve onun alter-egosu Hulk’un (Mark Ruffalo) kuzeni Jennifer Walters rolünde kesinlikle parlıyor. Dişi Hulk ile Walters yarı başarılı bir insan avukattan süper güçlü Hulk’a dönüşerek hukuk kariyerini değiştiriyor ve bir süper kahraman olma fırsatını yakalıyor. Maslany’nin varlığı ve zekâsı, Jameela Jamil (The Good Place), Benedict Wong (Doctor Strange in the Multiverse of Madness) ve Tim Roth (Lie to Me) gibi inanılmaz bir oyuncu kadrosu bulunan She-Hulk, dizisini izlemediyseniz mutlaka izlemenizi öneriyoruz.

Obi-Wan Kenobi (2022)

Star Wars evreninin heyecan verici yeni bölümü Obi-Wan Kenobi, Sith’in İntikamı’ndan on yıl sonra geçiyor ve Leia’yı, Galaktik İmparatorluk’tan kurtarmak için yola çıkan Kenobi’yi izliyor. Elbette tüm bunlar Kenobi’nin eski çırağı Darth Vader (Hayden Christensen) ile yüzleşmesine kadar varıyor. Dizide sevilecek çok şey var ama Christensen’in 2005’ten bu yana ilk kez rolüne döndüğünü görmek ayrı bir keyif veriyor.

The Book of Boba Fett (2021)

Morrison, The Mandalorian’ın 2. sezonunda oynadığı role bu kez daha da derinlemesine bürünerek geri dönerken, Wen de neyse ki ölmemiş olan Fennec Shand rolünde sakin, soğukkanlı ve belalı olmanın tam olarak doğru karışımını sergiliyor. Karakterler ve kültürlerle ilgili önyargılarımız hakkında iki kez düşünmemizi sağlarken, zaten bildiğimiz ve sevdiğimiz çok çok uzak galaksiyi inşa ediyor. Bu, serinin, uzun zamandır hayranların favorisi olan bir ödül avcısına geri dönse bile, hala ilginç hikâyeler anlatabildiğinin kanıtı olarak karşımıza çıkıyor.

The Mandalorian (2019-günümüz)

Yaratıcısı Jon Favreau diziyi hem bir “uzay operasına” hem de galaksinin dış bölgelerinde seyahat eden yalnız bir silahşörün hikayesiyle eski zaman Western filmlerine benzetti. Dizi, Jedi’ın Dönüşü’ndeki olaylardan beş yıl sonra geçiyor ve galaksinin göreceli bir kanunsuzluk döneminde nasıl olduğunu gözler önüne seriyor. Buna bir de Ming-Na Wen, Giancarlo Esposito ve Werner Herzog’un yer aldığı oyuncu kadrosunu eklediğinizde, sadece Star Wars hayranlarının değil, aynı zamanda ilgi çekici bir drama arayanların da ilgisini çekecek bir dizi ortaya çıkıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir