nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Diyet Yapanlar Dışarıda Ne Yemeli?

Diyet Yapanlar Dışarıda Ne Yemeli?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
147 0

Diyet yapanların en büyük problemlerinden biri dışarıda yemektir. Beslenme programına uymak için uygun olan durumlarda kendi yiyeceklerini yanlarında taşımalarının dışında, arkadaş ziyaretinde, bir restorana yemeğe gidildiğinde ne yiyeceklerini bilemezler. Restoranlar ya da benzerleri genellikle diyet yapanları pek dikkate almadan bol yağlı, bol karbonhidrat içeren, tuzlu ve baharatlı yiyecekler yaparlar. Hele ki Fast Food restoranları diyet yapanlar için birer saatli bombadır.

Diyet Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Diyet yaparken hayattan kopmak gerekmez. Bir yakınınızı ziyarete gitmeye devam edecek, arkadaşlarınızla yemeğe çıkacaksınız. Bunları yaparken sadece biraz dikkat etmek diyet programınızı sarsmayacaktır. Dışarıda yerken şu maddeleri unutmayın:

Bahçe salatası, domates salatası ya da karışık başka bir salata sipariş verebilirsiniz. Salatanıza soslarınızı kendiniz eklemek istediğinizi belirterek zeytinyağı ve sirke/limon ile yetinin. İçine mayonez ya da bu tür başka soslar konulmadığından emin olun.

Ekmek Seçimi

Ekmek seçimini kepekli ve tam tahıllı olanlardan yapın. Her ne yiyor olursanız olun yanındaki patatesi getirmemelerini isteyin ya da patateslere dokunmayın.

Salatanın Önemi

Salata seçenekleri sizi tatmin etmiyorsa sipariş vereceğiniz yemeğin fırında ya da ızgarada pişmiş olmasına dikkat edin. Ne yiyeceğinizi bilin, içine koyulanları sormaktan, gerekirse yemeği hazırlayan kişiyle görüşmekten çekinmeyin.

Gittiğiniz yerde varsa vejetaryen menülerini isteyin. Vejetaryen yemekler diğer yemeklere göre çok daha sağlıklı ve az kalorilidir. Çorbalar her zaman olduğu gibi dışarıda yerken de kurtarıcınızdır. Sıra tatlılara geldiğinde bunu yeşil çay ya da bir fincan kahve ile geçiştirin. Geçiştiremiyorsanız meyve isteyin.

Bulunduğunuz yerde size uygun hiçbir yemek yoksa ve özellikle özel bir kutlamada iseniz aç kalmayın, abartmayacak şekilde yiyip, için. Bunun için suçluluk duymayın. Ertesi gün kaldığınız yerden devam etmemeniz için bir neden olmayacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir