nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Dizi Sitesi için Hit Nasıl Alınır?

Dizi Sitesi için Hit Nasıl Alınır?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
228 0

Dizi izlemek için herhalde televizyon ekranları başında duranlar kadar dizi sitelerini takip edenler vardır. Kaçırılan diziler, yeni başlayan diziler, ücretsiz diziler, yerli ve yabancı diziler. Kısaca herkesin kendi tarzına göre izlediği diziler mutlaka vardır ve bunların tamamını internet sitelerinden bulup izlemek mümkündür.

Tabi ki izleyici dizi bulma konusunda sadece arama motoruna dizinin adını yazması yeterlidir. Sonucunda mutlaka o diziye ait sıralamada en başta olan bir site vardır. Peki, dizi sitesi için hit nasıl alınır? Bu soruyu sormamızdaki ve cevaplamamızdaki amaç, her site kurucusunun en büyük isteği sitesinin ziyaretçi çekmesidir. Reklam alabilmek ya da reklamlardan kazanabilmek için bu çok önemlidir.

Dizi sitesi için hit almak, film sitesiyle aynıdır. Başlangıçta; site kodlarının sade olmasına özen göstermek, tasarımının yorucu olmamasına dikkat etmek ve ilgili yerlerin doğru bir şekilde yazılması. Bundan sonrasındaki işlemler, yine dikkat çekmek adına yapılacak işlemlerdir. Sosyal medyada aktif bir şekilde paylaşım yapmak, dikkat çekici başlıklar eklemek, dizi hakkında mümkün olduğunca uzun açıklama yazmak sitenin ilerlemesi ve hit alması açısından etkili sonuçları elde etmeyi sağlayacaktır.

Dizi sitelerine hit almak, aslında film sitesine göre daha kolaydır. Sürekli yeni bölümlerin çıkması, güncel tutulması adına bir avantaj olarak değerlendirilebilir. Yine bunun haricinde, belli diziler üzerinde durup, sitenin daha yaygın bir şekilde izlenmesini sağlamak da film sitelerine göre daha kolaydır.

Dizi Siteleri İçin Hit Almada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her site aslında hit alma amaçlı kurulur. Kurumsal sitelerde bu durum az hit, fazla iş olarak yapılsa da özel sitelerde daha çok hit alınmasına yönelik çalışmalar yapılır. Dizi sitesine hit almak için de bazı unsurlara dikkat edilmesi gerekiyor. Bunlar;

* Yoğun reklamlardan uzak durmak.

* Ziyaretçinin dizi izlemesini engelleyecek görsellerden uzak tutmak.

* Sosyal medya platformlarında aktif bir şekilde paylaşım yapmak.

* Site imlenirken daha çok paravan sitelere sahip olmak.

Tüm bunlara dikkat edilerek işlemlerin yapıldığı bir dizi sitesinin hit alması daha kolay olacaktır. İlerleyen zamanlarda, imleme ve paravan site kullanımı hakkında bilgileri sizlere sunacağız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir