nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatası Çözümü

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
206 0

Günümüzde bilgisayar kullanıcıları tarafından çok sık karşılaştıkları problemlerin başında DNS sunucusu yanıt vermiyor sorunu gelmektedir.

DNS sunucusu yanıt vermiyor sorunu ile karşılaşan bilgisayar kullanıcılarının öncelikle bilmeleri gerekenin böyle bir sorun ile karşılaşılmasında internete bağlanma konusunda bir problem yaşadıklarını ve buna birçok değişkenin sebebiyet verebileceğinin bilinmesi gerekir. Bu problemlerin bazıları; Yazılım kaynaklı problemler, internet ağlarından kaynaklı sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Burada yapılabilecek en doğru şeyin sorunu çözebilecek bir stratejinin izlenmesi olacaktır. DNS sunucusu yanıt vermiyor problemi sanıldığı kadar ciddi bir problem olmadığını siz değerli okuyuculara hatırlatmak ister ve bu sorunu birkaç basit adımda nasıl çözüleceğini açıkladık.

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatasına Sebep Olan Faktörler Nelerdir?

DNS sunucusu yanıt vermiyor hatasının birden çok sebebi olabilmektedir.  Bu sorunların herhangi birinden kaynaklı internete bağlanmada sorun yaşayabilirsiniz. Peki, DNS sunucusu yanıt vermiyor hatasına sebep olan faktörler nelerdir şimdi hep birlikte bunların neler olduğuna bir göz atalım. Bunlar;

DNS sunucusu anti virüs kaynaklı bir sorun ile karşılaşmış olabilir,

DNS sunucusu TCP/IP/DHCP kaynaklı bir sorun ile karşılaşmış olabilir ya da

DNS sunucusu Router veya modem kaynaklı bir sorun ile karşılaşmış olabilir.

DNS Sunucusu Yanıt Vermiyor Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Bilgisayar kullanan herkesin karşılaşabileceği bir sorundur.  Bu sorun daha çok Windows kaynaklı bir sorun ve Windows’ın bu sorunu otomatikman çözmesine izin vermelisiniz. Bunu birkaç basit adımda gerçekleştirebilişiniz. DNS sunucusu yanıt vermiyor hatası çözümü için İlk olarak denetim masasına girerek, ağ ve paylaşım merkezini açmalısınız ve sorunu gider sekmesine tıkladıktan sonra ağda yer alan internet bağlantısını seçmeliyiz. Daha sonra yeni internet bağlantıları sekmesi açarak bir sonraki adıma geçin ve son olarak bağlantı ile ilgili sorunları gider butonuna basarak Windows’un sorunu tespit etmesini beklemelisiniz ve birden farklı sorun tespit edebilmektedir. DNS sunucusu yanıt vermiyor hatasının çözümünü birbirinden farklı yöntemler ile çözebiliriz.

DNS Sunucusu Anti Virüs Kaynaklı bir sorun ise çözümü nasıl olmalıdır?

DNS sunucusu anti virüs kaynaklı bir sorun ise çözümü basit bir işlem ile gerçekleştirebiliriz.  Yapacağımız tek şey anti-virüs programının ayarlarını düzenlemektir.

DNS Sunucusu Router veya Modem Kaynaklı Bir Sorun İse Çözümü Nasıl Olmalıdır?

DNS sunucusu router veya modemden kaynaklı bir sorun ise çözümü, modemi kapayıp açmamız yeterli olacaktır. Fakat bu işlem ile sorun giderilmediyse modeme tamamen reset atmamız gerekmektedir.

DNS Sunucusu TCP/IP/DHCP Kaynaklı Bir Sorun İse Çözümü Nasıl Olmalıdır?

DNS sunucusu TCP/IP/DHCP kaynaklı bir sorun ise çözümü, bu sorun daha fazla bilgi ve pratik gerektiren bir sorun olduğu için hemen çözebileceğimiz bir problem değildir. Bu sorunun çözümü için en ideal yöntem bilgisayarınızı yeniden başlatmak olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir