nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Doğal Hit Kazanma Yöntemleri

Doğal Hit Kazanma Yöntemleri

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
24 0

Kurumsal SEO danışmanlığı yapılırken ya da özel sitelerin SEO çalışması yapılırken dikkat edilmesi gereken en temel detaylardan biri sitenin doğallığını korumaktır. Bu anlamda yapılacak çalışmalar, uygulanacak yöntemler ve takip edilmesi gereken sıralamalar çok önemlidir. Gerçek anlamda bir sitenin ilerleme sağlaması için en gerekli olan işlemlerden biri, sitenin doğal yöntemlerle yönetilmesidir. Doğal hit kazanma yöntemleri konusuna dikkat ederseniz sitenizin ilerlemesinde dilediğinizi elde edebilirsiniz. Özellikle yeni açılmış bir site için takip edilmesi gereken sıralamalar hakkında sizlere bilgi vererek daha fazlasına ulaşmanızda yardımcı olmaya çalışalım.

Doğal Hit Nasıl Kazanılır?

Öncelikle sitenizin özgün olması olmazsa olmazlarınız arasında olması gerekiyor. Çünkü özgünlük, diğerlerinden farklı olmaktır. Bu işleme sürekli dikkat ettiğinizde bir adım önde olduğunuzu garantileyebilirsiniz. Sitenizin kategorisine göre görsellerin az ya da çok kullanılmasına bakmaksızın, görsellerin özgün olmasına azami derecede dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun için Google görsellerini kullanmanızı öneriyoruz. Tabi resimleri alırken, sağ tık kopyala yöntemini kullanmamanız gerekiyor. Resimlerin özgün olması için en azından ekran resmini çekerek resim almanızda fayda vardır. Tabi ki resimleri photoshop ya da benzeri programlarla yapmanız işin daha da kaliteli olmasını sağlar.

Toplist Sitelerinin Kullanılması

Toplist siteleri, doğal hit kazanma açısından önemli sitelerdir. Ancak bunları kullanırken, aşırı kayıt yapmaktan kaçının, belirlediğiniz kaliteli birkaç siteye eklemeniz yeterli olacaktır. Bununla birlikte, doğal hit kazanmak için, sosyal medya sitelerinde paylaşım yapma ve imleme işlemlerini yapmak da yine sitenizin doğal hit kazanması açısından faydalı olacaktır.

Ping Sitelerini Kullanma

Ping siteleri, site içeriklerinizin hızlı bir şekilde indeks alması adına faydalı sitelerdir. Yine bu siteleri de kullanırken aşırı yüklenmemeye dikkat etmeniz, sitenizin sağlığı açısından önemlidir. Daha doğal hit kazanmak isteyenlerin bu konuya da dikkat etmeleri gerekiyor.

Yukarıda anlattıklarımız, kurumsal SEO çalışmalarında da en çok dikkat edilmesi gereken hususlardır. Gerçek anlamda başarı elde etmek için sitenin doğallığını korumak, mümkün mertebe işlemleri manuel yapmak sitenin gidişatını daha sağlıklı hale getirecektir. En iyi çalışmaları yaparak daha fazlasına sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir