nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
93 0

Doğal Saç Bakımı Nasıl Yapılır?, doğal ahenginde olan kıvırcık saçlarınızı hem doğallığını korurken hem de zarar gelmeden sürekli işlem uygulama gereği duymadan düz hale getirebilme imkanı sağlayan brezilya fönünü saçlara uygulamadan önce sülfatsız şampuan yardımıyla iyice arındırmak gerekir. Sülfatsız şampuan içindeki doğal özler ile saçı besleyecek ve eski hacimine kavuşturacak ayrıca ısı işlemi öncesi saçın yıpranmasını engelleyecektir.

Arındırma işlemi ile başlayan bu süreç yaklaşık üç ile üç buçuk saat arasında değişen bir zamanda gerçekleştirilir. Evde özel malzemeler ile de yapılabilen bu işlemin ardından saçlarınıza iyi bir bakımda uygulamak gerekir. Brezilya fönünden tam bir başarı elde edebilmek için bu fön işlemi sonrası düzleştirme işlemini ilk 3-4 gün boyunca tekrar etmek gerekir.

Sülfat Nedir ve Zararı Nelerdir ?

Sülfat günümüzde pek çok temizlik ürünü ve deterjanda kullanılan bir maddedir. SLS olarakta çoğu yerde adı duyulan bu madde şampuanların çoğunda yer alır. Saç derisine uygulanan sülfatlı şampuan ile saç yıkandığında saçtaki koruyucu tabaka tahrip olmaya başlar. 

Kullanılırken iyi hisler veren ve durmadan köpüren şampuanların sırrı işte bu sülfattır. Çoğu kuaför sülfatın zararını bildiği için özellikle saça brezilya fönü uygulayacağı sırada saç derisine zarar vermemek için sülfatsız şampuan kullanır ve keratin bakımı ile de saçlar taçlandırılır.

Üç saatlik bir brezilya fönü işlemi ile artık en az 5 en çok 6 ay (saçın kıvırcıklık seviyesine bağlı olarak) boyunca farklı bir düzleştirme işlemi uygulamadan düz ve parlak saçlarınızı kullanabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir