nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. Doğal SEO Nedir?

Doğal SEO Nedir?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
86 0

İnternet dünyasının günümüzdeki yeri ve önemi her geçen gün daha artıyor. Bundan önceki zamanlarda, bir site yapılarak tabir yerinde olacaksa kaderine terk edilirdi. İşin doğrusunu söylemek gerekirse, zaten herhangi bir çalışma yapmaya da gerek yoktu. Ancak teknolojinin ilerlemesi, kurumsal firmaların internet sektörüne ağırlık vermesi gibi etkenler ve Google gibi arama motorlarının her geçen gün kendini geliştirmesiyle birlikte, eskiden uygulanan site kurallarının tamamı ortadan kalktı ve SEO mecburiyeti ile karşılaşılmaya başlandı. Tabi ki bir süre SEO kavramının ne olduğunu anlamak, çalışmalarının gerçek anlamda sonuç vermesi adına neler yapmanın gerekli olduğu üzerinde yoğunlaşma süreçlerinden geçildi ve neticede yapılan tüm çalışmaların en üstünde yer alan Doğal SEO çalışmasının önemi nihayetinde netlik kazandı.

Doğal SEO Nedir, Nasıl Yapılır?

Yeni kurulmuş bir web sitesinde, script dışında bir şey göremezsiniz. Ancak SEO çalışmasının bu aşamadan itibaren başladığını ifade etmemiz gerekiyor. Çünkü SEO’da ilk mekân site içidir. Site içi kod çalışmalarının ne şekilde yapıldığı mutlaka incelenmelidir. Title, description ve meta tag alanlarından başlayarak tüm kodların sade bir şekilde yazılıp yazılmadığı incelenir. Burada herhangi bir gayri doğal çalışması varsa bunlar düzeltilir. Sonraki aşama dikkat edilmesi gereken detaylardan biridir. Çoğu zaman kurumsal SEO çalışması yapılırken, müşteri ile hizmet veren firma arasında anlaşmazlığa en çok neden olan konulardan biridir.

Doğal bir şekilde sitenizin ilerlemesini istiyorsanız, dış SEO çalışmasına en son başlamanız gerekiyor. Yani 10 adet içerikten sonra alacağınız baclink, tanıtım yazısı ya da diğer işlemler sitenizin ilerlemesini sağlamaz, aksine gerilemesine neden olur. Dolayısı ile minimum 1 ay süre zarfında sitenizi sadece güncel tutulması gerektiğini bilmenizde fayda vardır.

Doğal SEO çalışmasında site içi çalışmalar bittikten sonra, çok fazla kasmadan, dışarıdan tanıtım yazısı alınır, ilerleyen zamanlarda sitenin gidişatına göre tanıtım yazısı, backlink, sosyal medya hizmetleri gibi önemli etkenlere daha fazla ağırlık verilerek sitenizin daha hızlı ilerlemesi sağlanır. Böylelikle doğal SEO işlemleri uygulanarak sitenizin daha sağlıklı ilerlemesi sağlanır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir