nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Dosyaları Kaybetmeden Windows 11’i Sıfırlama

Dosyaları Kaybetmeden Windows 11’i Sıfırlama

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
350 0

Bazı kullanıcılar bir süre sonra Dosyaları Kaybetmeden Windows 11’i Sıfırlama yapmak istemektedirler. Bu yazımızda işlemin nasıl gerçekleştirileceği hakkında sizlere bilgiler vereceğiz.

Birçok kullanıcı Windows 11’i yeniden kurmak istememektedir. Bunun en büyük sebebi bilgisayardaki programların, dosyaların vb. belgelerin silinmesidir. Bu yüzden tüm bu dosya ve programları kaybetmeden Windows 11‘i sıfırlama kullanıcıların imdadına yetişmektedir. Windows 11 işletim sistemi bu konuda kullanıcılarına oldukça kolaylık sağlamaktadır. Kısa süre içerisinde ve kolayca işletim sistemindeki dosya ve programlarınızı saklayarak Windows 11’i sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlem sürecinde Bloatware bilgisayar üreticisi tarafından kurulan uygulamalar temizlenmeyecektir. Bu yüzden PC Decrapifier tarzı programları kullanmanız gerekebilir.

Aşağıda belirtilen adımları uyguladığınızda kullanıcı tarafından yüklenen uygulamalar silinecek ve kişisel olarak bulundurduğunuz veriler bıraktığınız konumda duracaktır.

Windows 11 Sıfırlama

“Başlat” sekmesine tıklayarak “ayarlar” menüsüne giriniz. Ekranda bulunan “Güncelleştirme ve Güvenlik” seçeneğini seçin.

Karşınıza gelen menüdeki “Kurtarma” seçeneğine tıklayınız.

“Bu bilgisayarı Sıfırla” başlığını altında bulunan açıklamayı dikkatlice okuyun ve sonra “Başlayın” butonuna basın.

Burada karşınıza gelen ekranda size uygun olan seçeneği seçin. Dosyalarınızı saklayacak mısınız? Her şeyi kaldıracak mısınız? Her şeyi kaldır derseniz eğer bilgisayarınızda ki kişisel verileriniz de dahil olmak üzere her şey silinecektir. Dosyalarımı sakla derseniz işletim sisteminiz sıfırlanacak fakat kişisel verileriniz bıraktığınız yerde kalacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir