nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Dünya Turu Yapma Planı Olanlar İçin En İyi Seyahat Çantaları

Dünya Turu Yapma Planı Olanlar İçin En İyi Seyahat Çantaları

Now You Tech Now You Tech - - 8 dk okuma süresi
249 0

Seyahat etme evresinde en önemli noktalardan birisi; seyahat sırt çantasını seçme evresidir. Çünkü seyahat sırasında yolculuğunuzu tam olarak yapabilmeniz için sırt çantanızı iyi seçmeniz gerekmektedir. Seçtiğiniz kötü sırt çantaları seyahatinizin berbat olmasına sebep olabilir. Dünya turu yapabilmeniz için gerçekten kaliteli bir seyahat çantası seçmeniz gerekir. En iyi seyahat çantaları konusunda sizlere bazı öneriler sunacağız.

Kadınlar İçin En İyi Seyahat Çantaları

Kadınların kullanabileceği birçok unisex seyahat çantası modeli bulunuyor. Fakat biz size tamamen bir kadının vücut yapısı göz önünde bulundurularak tasarlanan çantalardan örnek vereceğiz.

Osprey Sirrus 50

Kadınlar için en ideal sırt çantası olduğunu söyleyebiliriz. Çok yönlü, hafif ve sıcak havalarda konforun artırılmasını sağlayacak havalandırma sistemi bulunmaktadır. 50 litre olan Osprey Sirrus 50, seyahatleriniz sırasında tercih edebilmeniz için son derece uygun bir çantadır.

Ürünün Özellikleri: 13 x 27 x 14 inç, ağırlığı ise 3.4 – 3.5’tur. Boyutuna göre değişiklik gösterebilir.

Favori Özelliklerimiz:

-AirSpeed Süspansiyon: Özellikle sıcak iklimlerde yürüyüş yaptığınız sırada ve ağır bir yük taşıdığınız zaman konforunuz için son derece önemlidir.

-Kadınlara özel tasarım: Ergonomik şekilli kalça kemeri, boyunluk, koşu takımı, ağırlık dağılımı, arka panel sizlere rahatlık sağlayacaktır.

-Bölmeler: Yağmurluk – uyku tulumu bölmesi, çıkabilir üst cep gibi bölmeler kamp yaparken ihtiyaç duyacağınız bütün ekipmanlar için çok uygundur. Aynı zamanda ana bölmeye doğrudan erişim imkanı vardır.

Kelty Catalyst 46

Sadece yolculuk yapma veya hafta sonu sırt çantanız ile seyahat etmek istiyorsanız Kelty Catalyst 46 tam olarak size uygun bir çanta modelidir. Kelty Catalyst 46 her ne kadar küçük görünen bir çanta olsa da içeriğinde bütün eşyalarınızı taşıma kapasitesine sahiptir. Bunun bir sihir olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Tek marifeti kaliteli ve iyi düşünülmüş özellikleridir. Çantada yer alan bütün bölmelere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ürün özellikleri: 30 x 13 x 13 inç, ağırlığı ise ortalama 1 kg’dır.

Favori Özelliklerimiz:

-PerfectFIT Süspansiyon Sistemi: Sizinle daha uyumlu olabilmesi için gövdenin üzerinde yer alan doğru boyut ayarı. Bu şekilde çantanın boyutu herkesle uyumlu olabiliyor.

-Load Lifter Straps: Bu özellik  sayesinde omuzlarınızda hissettiğiniz yük daha hafif olacaktır.

-Ayarlanabilir Sternum kayışı: Bu özellik sayesinde uzun süre yürüyüş yaptığınız veya eşya taşıdığınız zamanlarda omuzlarınızda sürtünme oluşmayacaktır.

Deuter ACT Lite 35 + 10

Aktif gezginler için çok uygun bir sırt çantası olduğunu söyleyebiliriz. Dağcılar, kayakçılar için çok uygun bir çantadır. Şık bir görünüme sahip olan Deuter ACT Lite 35 + 10 oldukça hafif bir sırt çantasıdır. Yastıklı kalça kemeri, gerdirme cepleri, alt bölme ve kapak cebi gibi özelikleriyle ne kadar eşya olursa olsun optimum yük yerleşimi üzerinde durmaktadır.

Ürün Özellikleri: 6 x 23 x 12 inç boyuta ve yaklaşık 1 kg ağırlığa sahiptir.

Favori Özelliklerimiz:

-Ayarlanabilir kapak ve kapaklı cepleri: Bu şekilde gerektiği takdirde ek alan oluşturabilirsiniz.

-Sıkıştırma imkanı: Koyacağınız eşya sayısını artırmak için paket hacminizi azaltacaktır.

-Hızlı Sistem: Arkada yer alan herhangi bir uzunluğa kolaylıkla uyum sağlayabilme imkanı vardır.

Erkekler İçin En İyi Seyahat Çantaları

Tipik bir kadın vücuduna özgü olan tasarımları dışında aslında erkek ve kadın sırt çantalarını ayıran farkların olmadığını görebiliyoruz. Erkekler için uygun olan sırt çantaları boyut olarak biraz daha büyük ve geniştir. Erkekler sırt çantası seçimleri sırasında genellikle ilk olarak boyutlarına dikkat eder.

Osprey Atmos 50

Maceraperest bir ruhunuz varsa ve bütün eşyalarınızı taşıyabileceğiniz bir çanta arıyorsanız Osprey Atmos 50, bu noktada sizin için son derece uygun bir modeldir. İnovasyon Altın Ödülü’ne sahip olan bu seyahat çantası, maksimum seviyeye kadar doldurduğunuz zaman yükünüzü çok hafif hissettirecektir. Aynı zamanda rakip tanımayan bir havalandırma sistemi bulunmaktadır.

Ürün Özellikleri: 8 x 17 x 29 inc ve ağırlığı 1.5 libredir.

Favori Özelliklerimiz

-AntiGravity 3D asklı arka panel ve kıvrımı: Bu çantanızda sürekli olarak bir havalandırma olmasını sağlayacaktır.

-Stow-on-the-Go ekipmanları: Bisiklet kasklarınız gibi ekipmanlarınızı taşımanız için son derece uygundur.

-Fit-on-the-fly özelliği: Çantayı sonuna kadar dolu taşıdığınız zaman bile boş hissi uyandıracaktır.

Osprey Exos 48

Bu çanta modelinin de birçok özelliği Atmos 50’ye benzemektedir. Çanta 1 kilogramın biraz üzerinde olan bir ağırlığa sahiptir. Fakat havalandırma sistemi çok iyi bir çanta modeli olduğunu söyleyebiliriz. Çok fazla eşya taşıma özelliğine sahip olduğu için sizlere konforlu bir seyahat sunacaktır.

Ürün Özellikler: 6 x 14 x 22 inç boyutlarına ve 2.6 libre ağırlığa sahiptir.

Favori Özelliklerimiz

-Merdiven sistemi: Paketlerinizin kapasitesini artırma veya azaltma imkanını sizlere sunmaktadır.

-ExoForm Harness ve Hipbelt: Dengeli ve rahat bir kullanım imkanı sağlar.

-AirSpeed arka panel: Dengeli bir yük taşıma ve yeterli havalandırma özelliklerine sahiptir.

Deuter Transit

Bu çanta modeli macera dolu yolculuklardan ziyade daha fazla seyahatler için uygundur. Bu yüzden trekking yapmak yerine hafta sonları kullanabileceğinizi düşünebilirsiniz. Amacına uygun bir hale getirebilmek için çok amaçlı kullanış imkanı sunmaktadır. Çıkarılabilir parçalardan oluşan çantayı taşımanız eşyalara göre ayarlayabilirsiniz. Bu yüzden yıpranma gibi durumlarla karşılaşmazsınız.

Ürün Özellikleri: 7 x 10 x 10 inç boya sahiptir ve 2.5 libre ağırlığındadır.

Favori Özelliklerimiz

-Çıkarılabilir ve kompakt günlük paketler

-U şeklinde zip: Çantanızın ana birimine tam olarak erişmenize yardımcı olur.

-Ayrı alt bölme: Bu bölme uyku tulumu ve ayakkabı gibi büyük eşyalarınız için idealdir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir