nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Düşük Bütçeyle Seyahat Yapabileceğiniz Avrupa Şehirleri

Düşük Bütçeyle Seyahat Yapabileceğiniz Avrupa Şehirleri

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
97 0

Herkes seyahat yapmayı sever. Fakat bazen bu konuda yeterli bütçeye sahip olmayabiliriz. Düşük bütçeyle seyahat yapabileceğiniz Avrupa şehirleri ise hem bütçenizi çok fazla zorlamayacak hem de farklı yerler görmenizi sağlayacaktır.

Polonya – Krakow

Krakow, Polonya’nın en büyük ve en eski şehirleri arasında yer almaktadır. Ülkenin tarihinden beri kültür, bilim ve sanat konusunda merkezi olmuştur. Aynı zamanda eski başkent olması ve tarihsel olarak çok büyük bir öneminin olması “Polonya’nın kalbi” olarak anılmasını sağlamıştır.

Macaristan – Budapeşte

Budapeşte, Macaristan’ın başkentidir. Baktığımız zaman Krakow’dan daha pahalı bir şehir olduğunu görüyoruz. Fakat gezip görebileceğiniz çok sayıda yer vardır.

Litvanya – Vilnius

Litvanya’nın başkenti olan Vilnius, Avrupa’da gezebileceğiniz en ucuz şehirlerin arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Otantik şehirde çok uygun fiyatlara kaliteli hizmet almanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çek Cumhuriyeti – Prag

Aslında baktığız zaman Prag’da son yıllarda eskisine nazaran çok fazla pahalanma söz konusudur. Fakat Prag’ın muhteşem atmosferi için yine de ucuz bir ülke olduğunu söyleyebiliriz.

Yunanistan – Atina

Atina aslında 1990’lı yıllarda sahip olduğu ucuzluğun yakınından dahi geçmiyor. Fakat yine de hala çok uygun fiyatlarla gezebileceğiniz Avrupa şehirlerinin arasında yer alıyoruz. Atina’da dünyanın tarihsel açıdan en önemli eserlerinden bazıları yer almaktadır. Bu yüzden görülmesi gerekenler listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Belçika – Brüj

Belçika genel anlamda pahalı Avrupa ülkelerinin arasında ye almaktadır. Fakat sahip olduğu büyücü atmosferiyle Brüj’ü ok uygun fiyatlarla gezmeniz mümkündür. Aslında bunu şehirde yer alan çok sayıda hostele borçluyuz.

Ukrayna – Lviv

Ukrayna’da yer alan Lviv özellikle gece hayatı ile meşhur olan şehirlerin arasında yer almaktadır. Şehri çok uygun fiyatlar üzerinden gezme imkanınız da bulunuyor.

Almanya – Berlin

Adeta bir hipster cenneti olan Berlin2i uygun fiyatlar üzerinden gezmeniz mümkündür. Şehirde yer alan hosteller arasında temiz ve rahat olan aynı zamanda ucuz olan birçok hostel yer almaktadır.

Letonya – Riga

Letonya’nın başkenti olan Riga, Avrupa’da yer alan en ucuz şehirlerin arasında yer almaktadır. Şehrin çok güzel olması gittiğiniz zaman harcayacağınız her kuruşa değdiğini gösterecektir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir