nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. SEO
  4. »
  5. E-Ticaret SEO Çalışmasında Püf Noktalar

E-Ticaret SEO Çalışmasında Püf Noktalar

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
31 0

Kurumsal SEO çalışmalarının diğer bir ayağı olan E-Ticaret SEO hizmetlerinde de dikkat edilmesi gereken detayların olduğunu vurgulamak gerekiyor. Özellikle de siteler yeni ise sizlere vereceğimiz bilgileri değerlendirdiğiniz zaman daha başarılı sonuçları elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz. SEO çalışması, kendi başına bir başarı kaynağı olmakla birlikte bu başarıyı elde etmek için de gerekli olan bazı hassasiyetler hakkında bilgi sahibi olmanızda fayda vardır.

E-ticaret SEO çalışması yapacağınız zaman siteniz yeni ise özellikle Blog sayfası, müşteri yorum sistemi, Sosyal Medya sayfaları ürünlere özgü açıklamalar, özgün meta ve title, tanıtım yazısı ve bülten aboneliği gibi çalışmaları mutlaka yapmanız gerekiyor. Çünkü bunların her biri sitenizin indeks almasında büyük öneme sahip olan çalışmalardandır. Dilerseniz kısa bir şekilde söylediğimiz bu çalışmaların ne işe yaradığını ve etkisinin neler olduğunu açıklayarak detaylandıralım.

Blog Çalışması

Sitenin sürekli güncel tutulması için yapılan çalışmalardandır. Bir e-ticaret sitesi için en önemli etken olduğunu söylemek gerekiyor. Ürün açıklaması kısmında yapılacak çalışmalar tek seferlik olduğu için siteye bir sefer etki eder, ancak blog çalışması yapıldığında sitenin sürekli güncel tutulması sağlanıyor. Bu da etki alanında büyük etkiler göstermekle birlikte sitenin sürekli güncel kalmasını sağlıyor.

Müşteri Yorum Sistemi

E-ticaret sitelerinde önemli olan bir diğer çalışma da müşteri yorum sistemidir. Müşteri yorum sisteminin e-ticaret sitesinde olması da yine Blog sisteminde olduğu gibi sitenin güncel tutulması açısından önemlidir. Ayrıca gelecek yorumların farklı IP’lerden gelmesi de yine büyük bir etki sağlar.

Sosyal Medya

Ürünlerinizin veya hizmetlerinizin daha fazla kişiye kolaylıkla ulaşması adına sosyal medya sitelerini kullanmanızda yarar vardır. Bu sayede hem sitenizin adı hem de ürünleriniz daha kolay tanınmaya başlar.

Ürünlere Özgü Çalışmalar

Ürünlerin açıklama bölümüne ürünler hakkında yazılar girerek arama motorlarında daha kolay indeks almasını sağlayabilirsiniz. Bu her anlamda sitenizin daha hızlı ilerlemesinde büyük ölçüde fayda sağlayacaktır.

Çalışmalarınızı disiplin içinde yapacağınız zaman verimin daha fazla olduğunu kolaylıkla inceleyebilirsiniz. En iyi çalışmaların daha fazla getiri sunması adına sizlere sunduğumuz bilgileri incelemeye devam edin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir