nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. E-Ticaret Web Sitesi Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

E-Ticaret Web Sitesi Nedir? Nasıl Para Kazanılır?

Now You Tech Now You Tech - - 5 dk okuma süresi
4 0

Günümüzde E-ticaret sitenizin olması 7 gün 24 saat açık olan bir mağazanızın olduğu anlamını taşır. E- ticaret sistemleri internet dünyasında insanların kurulu olan sistemler üzerinden aldıkları hizmet ya da ürünleri satın almasıdır. Ticaretin elektronik versiyonu e-ticaret olarak tanımlanır.

E-ticaret ya da elektronik ticaret genel tanımıyla internet üzerinden mal ya da hizmet satın alma hareket olarak bilinir. Günümüz şartlarında en çok dikkat çeken konulardan biri, neredeyse bütün internet sitelerinin üzerinde bir sanal mağazanın oluşunu sanal alışverişlerin gerçekleştiği konusudur.

E-ticaret hizmet ya da ürün satın alma işlemlerinin bilgisayarlar ve mobil ağlar üzerinden gerçekleştirilmesinin yanı sıra, sunulmuş olan ürünler için talep oluşturma, pazarlama ve satışların tüm kısımlarında müşteri desteği konusunda yardımcı olmak, ticari faaliyetler yürüten firmalar ve hedef kitlesi arasındaki lojistiği, ticari iletişimi küresel mobil ağlar üzerinden sağlama çalışmalarıdır. Bu sistemler firmaların yönetimlerini kolaylaştıran sistemler olduğu için bütün firmalar tarafından tercih edilmektedir.

E-Ticaretin Faydaları Nelerdir?

Firmaların hedef kitlelerine ve müşterilerine 7/24 ürün, hizmet ve bilgi sunabilecekleri bir mağazaları olur. Elektronik ortam hızlı veri aktarılmasından ötürü zaman konusunda büyük bir tasarruf sağlar. Müşterilere daha geniş yelpazede ürün seçenekleri oluşur. Sanal mağazalar, maddi yükten kurtarır. Stokların hepsi sanal ortamda olduğu için tedarikçi firmaların stok kaygısı olmaz.

Stokta kaç tane ürün olduğu ve ne kadar ürüne sahip olunduğu konusunda bilgi akışı sağlanır. Tedarikçiler kira maliyeti kaygısı yaşamadan sanal ortamlarda ofis, depo, mağazaya ihtiyaç duyulmaksızın sanal alışverişler sayesinde satış merkezlerini oluşturmuş olurlar. İnternet üzerinde ekonomik dalgaların riskinin az olmasından ötürü enflasyon riskiyle karşı karşıya kalınmaz.

E-Ticaretin Müşterilere Yansıyan Yararları Nelerdir?

Müşteriler evlerinden hiç çıkmadan hızlı bir biçimde alışverişlerini gerçekleştirebilirler.

Ürün/fiyat araştırması sonucunda oluşan masraf durumları ortadan kalkmış olur.

Daha fazla ürün çeşidi görmek ve seçme imkânı yakalamak.

İhtiyaçlara uygun ürünleri bulmak daha fazla kolaylaşır.

Ürünler hakkında yapılan yorumlar ve ürünleri daha önce kullanıp bu konuda tecrübelenmiş bireylerin yorumları sayesinde sağlam bilgi kaynağı oluşturulmuş olur.

E-Ticaretin Satıcılara Yansıyan Yararları Nelerdir?

Birçok firma ürünlerini ve hizmetlerini nakde dönüştürebilecekleri düşük masraflı ve istedikleri zaman zarfında ulaşılabilir olan bir mağazaya sahip olabilirler.

Firmaların ürünleri hakkında verecekleri bilgileri detaylı bir biçimde sunabilecekleri platformlardır.

Stok kaygısı yaşamadan siparişlere göre ürün satışı yapılabilir.

Yalnızca faaliyet verdikleri bölgelerde değil gerek bulundukları bölgelerde gerekse global alanda dünyanın her yerinden müşterilerine ürün ve hizmetlerini kolay bir biçimde sunabilirler.

Dükkân kirası, elektrik, su, doğalgaz, internet faturası gibi masraflardan kurtulurlar.

Personel giderleri ve ürün taşıma ve depolama sorunu ortadan kalkar.

Mağaza içerisinde ürün bulamama stok ve sayım sıkıntıları gibi problemler ortadan kalkmış olur. Saatlerce mağazada bekleme problemleri ortadan kalkar.

Haberler

Haberler kategorisi sayfasında son dakika ve güncel gelişmeleri bulabilirsiniz. En son bilgilerin yer aldığı haberler kategorisinde çok sayıda içerik mevcuttur. Teknolojinin tüm haberlerinin yer aldığı kategoride geçmişten günümüze birçok bilgi yer almaktadır. Son dakikadan flaş gelişmelere kadar sürekli güncel haberler sayfada yer almaktadır. Teknoloji haberlerini bu kategori üzerinde yer alan sayfadan takip edebilirsiniz. Detayları öğrenmek için ise haberin başlığına tıklamanız yeterli olacaktır. Sayfa numarasına göre haber kategorisinde geçmişe de gitmem arşive ulaşmak mümkündür. Son dakika haber, flaş haber ve güncel haberler yazılı, fotoğraflı ve videolu olarak yer almaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir