nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Eğitim Sistemi Nasıl Düzelir?

Eğitim Sistemi Nasıl Düzelir?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
323 0

Eğitim sisteminin düzelmesi için ilk olarak toplumun değişmesi gerekmektedir. Toplum değiştiği zaman da eğitim sistemi yani okullardaki eğitim şekli değiştirilebilir. Okuldaki eğitim sistemi değiştiği zaman da ülkedeki yönetim sisteminin değişmesi gerekmektedir.

Toplumun Değişmesi Eğitime Nasıl Bir Faydası Vardır? 

Eğitim ve öğretim ilk olarak doğulmuş olan evde başlar. Evdeki aile büyükleri çocuklara verilmesi gereken eğitimleri yanlış verir ise ilerde yetişkin bir yaşa gelecek olan o çocukta ailesi ile aynı fikirlere sahip olacaktır. Bu da sürekli olarak toplumun kendisini tekrarladığı görülmektedir. 

Toplum değiştirilmesi en zor sistemdir. Sosyologlar bile toplumu tam olarak kavrayabilmiş değildir yirmi birinci yüzyılda ve toplumu tam olarak nasıl tanımlayacaklarını bilemiyorlar. Bilimde tanımı yapılamayan herhangi bir kavram tehlikeli olarak görülmektedir. Tehlikeli olarak görülmesinin sebebi ise tanımını yapamadıkları kavram ve ya kavramların nasıl bir tehlike çıkartacağı belli değildir.

Toplum bu yüzden önemli ve hassas bir değişikliktir. Değişiklik yapılırken çok fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. En ufak bir hata bile ileri de çok büyük olaylara sebebiyet verebilir.

Toplumdan Sonra Neden Eğitim Sistemi Değiştirilmesi Gereklidir? 

Toplumun değiştirildiği varsayıldığı zaman eğitim pek fazla önem kazanmaktadır. Çünkü toplum eski eğitim sistemi le devam eder ise eski toplum yerini çok hızlı bir şekilde alacaktır. Bu da bir dahaki sefere daha zor bir değişiklik anlamına gelir. Çıkılmaz bir paradoksun içine doğru ülke ve ya toplum çekilir.

Toplum değiştikten sonra eğitim sistemi eskisine benzeyen hiç bir yanı kalmamış bir şekilde değiştirilmesi gerekmektedir. Çoğu ülke bu tehlikeyi göze alamaz çünkü eğitim sistemi sürekli olarak deneme ve yanılma yöntemi ile değişmektedir. Deneme ve yanılma yöntemi sırasında çıkabilecek bir hata eski toplumdan daha da kötüye gitmesine sebebiyet verebilir.

Ülkedeki Yönetim Sistemi Neden Değiştirilmelidir? 

Bir sistemin değiştirilmesi diğer bütün sistemin doğru bir şekilde değiştirilmesi ile doğruluk kazanabilir. Diğer türlü ise sürekli olarak toplum eski sisteme benzeyenleri gördükçe o yöne doğru bir eğilim gösterilebilir. Bu da değiştirilmiş olan sistemin hiç bir kazanca varmayacağı ve boşa çalışınmış olması ihtimalini getirir. 

Bir değişiklik yapıldıktan sonra ülkedeki her yerde değişiklik yapılması uygun görülmektedir ve ülkedeki siyasetin de değişmesi gerekmektedir. Böyle fedakârlık yapılmadığı zaman ise ileride ülke için daha büyük fedakârlık yapması gerekebilir. 

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir