nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Elon Musk Açıkladı: İşte Mavi Tik Ücretleri

Elon Musk Açıkladı: İşte Mavi Tik Ücretleri

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
117 0

Elon Musk Salı günü yaptığı açıklamada, Twitter’daki doğrulanmış kullanıcıların rozetlerini korumak için aylık 8 dolar ücret ödemeleri gerektiğini duyurdu. Sosyal medya uygulamasının diğer bazı özelliklerine erişebileceklerini de sözlerine ekledi. Elon Musk Açıkladı: İşte Mavi Tik Ücretleri yazımız sizlerle.

Elon Musk Açıkladı!

Twitter‘ın yeni sahibi Elon Musk Çarşamba günü, şirketinin mikroblog sitesindeki doğrulanmış hesaplar için açıkladığı aylık 8 dolarlık ücret konusundaki tepkilere yanıt verdi. Kullanıcılardan ücret alma konusundaki tutumunu yineleyen Tesla CEO’su ve SpaceX’in sahibi, “Tüm şikayetçilere, lütfen şikayet etmeye devam edin, ancak bunun bedeli 8 dolar olacak” şeklinde bir tweet attı. Musk daha sonra attığı bir tweet’te 1960’ların İngiliz komedi topluluğu ‘Monty Python’ın ‘Argument’ başlıklı bir YouTube videosundan bahsetti.

Twitter sahibi, “Hakaret ve tartışmalar için ücret alma fikrini tamamen Monty Python’dan çaldım,” diye yazdı. Musk bir başka tweet’inde ise Twitter’ın “hepimizin içindeki mazoşiste hitap ettiğini” söyledi. Bir gün önce, Twitter’ın doğrulanmış kullanıcılar için aylık 8 dolarlık yeni ücretini ve sosyal medya sitesinin erişebilecekleri bir dizi özelliğini duyurdu. Musk, birden fazla tweet’te, doğrulanmış hesapların “yanıtlarda, bahsedenlerde ve aramada öncelik, uzun video ve ses yayınlama yeteneği ve yarı yarıya daha fazla reklam” alacağını bildirdi.

Stephen King Bu Durumdan Hoşnut Değil!

Musk nihayet Salı günü yazar Stephen King’in aylık ücret konusundaki hoşnutsuzluğuna yanıt verdikten sonra sessizliğini bozdu. “Mavi tik için ayda 20 dolar mı vereceğim F*** , asıl bana ödeme yapmalılar. Eğer bu uygulamaya geçilirse, Enron gibi ben de giderim,” diye tweet atmıştı King. Buna karşılık Tesla CEO’su Twitter’ın “faturayı bir şekilde ödemesi gerektiğini” ve “tamamen reklamverenlere bel bağlayamayacağını” söyledi. “8 dolara ne dersiniz?” diyerek Stephen King’in yorumuna yanıt vermiş oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir