nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Elon Musk Twitter Kullanıcılarının Çok Seveceği Bir Özelliği Getiriyor!

Elon Musk Twitter Kullanıcılarının Çok Seveceği Bir Özelliği Getiriyor!

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
44 0

Elon Musk, Twitter Direkt Mesajları için Uçtan Uca Şifreleme özelliğini test ettiklerinin de sinyalini verdi! Elon Musk, Twitter’ı satın aldığından bu yana yaptığı değişiklikler nedeniyle kullanıcıları ve çalışanları kızdırdı. Ünlü iş adamı bu kez kendi hesabından yaptığı paylaşımla ilk kez kullanıcıların çok seveceği bir özelliğin sinyalini verdi. Peki, nedir bu özellik ve nasıl çalışıyor? Elon Musk Twitter Kullanıcılarının Çok Seveceği Bir Özelliği Getiriyor! Yazımız sizlerle.

Twitter Mesajlar için Uçtan Uca Şifreleme Özelliğini Duyurdu!

Twitter kullanıcı adı @wongmjane olan bir çalışan, sosyal medya hesabından paylaştığı bilgilere göre şirket Direkt Mesajlar için Uçtan Uca Şifreleme özelliğini test ettiklerini duyurdu. Bu bahsedilen yeni özellikle ilgili bir de resimler paylaşan şirket çalışanı, Elon Musk tarafından emojili bir yanıt aldı. Elon Musk’ın bu mesajı atması üzerine Twitter direkt mesajların Uçtan Uca Şifrelemeye sahip olması gerektiğini paylaşması özellik üzerindeki çalışmalarını destekler niteliktedir.

Bu bilgilendirici paylaşımlardan sonra şirket çalışanı yine başka bir tweet atarak sosyal medyanın eski bir özelliğine veda ettiğini de vurguladı. Elon Musk, geçen haftalarda bir açıklama yapmış ve paylaşılan tweetlerin altında hangi cihazla paylaşıldığını bildiren ibareyi kaldırılacağını söylemişti. Bu çalışan ayrıca bu eski özelliğin artık sosyal medya platformunda yer almadığını da bir görsel yayınlayarak doğruluğunu ispatladı.

Ünlü Milyarder, Direkt Mesajlar için Uçtan Uca Şifreleme özelliğini yürürlüğe sokması çoğu Twitter kullanıcısı tarafından olumlu geri dönüşler almasına sebep oldu. Sosyal medya kullanıcıları bu duyurulan yeni özelliğin sayesinde bu mecranın daha güvenilir ve kullanışlı olacağını da belirtmeden edemiyorlar. Çünkü Uçtan Uca Şifreleme özelliği, özellikle WhatsApp uygulamasından bildiğimiz gibi mesajların farklı kişiler ve 3. şahıslar tarafından okunmasını kesinlikle yasaklıyor.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter Direkt Mesajlar için Uçtan Uca Şifreleme kullanışlı olacak mı? Görüşlerinizi Yorumlar bölümünde ifade edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir