nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Elon Musk’dan Twitter’a Yeni Özellik: “Yana Kaydırma Özelliği”

Elon Musk’dan Twitter’a Yeni Özellik: “Yana Kaydırma Özelliği”

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
5 0

Twitter’ın sahibi ve CEO’su olan Elon Musk, yakında tamamlanması beklenen yeni özellik Twitter yana kaydırma özelliği hakkında Twitter hesabından kısa bilgiler verdi.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasından bu yana Twitter’da birçok değişiklikler oldu. Twitter’ı satın almasıyla dünya gündeminde en çok konuşulan isim haline gelen Elon Musk, Twitter çalışanlarını kovmasından dolayı çok fazla eleştiri almıştı. Birçok gazeteci, sanatçı, diplomat gibi önemli isimlerin de hesaplarını kapatarak, mavi tik özelliğini ücretli hale getirip herkesin faydalanabilmesini amaçlayan bir platform olabilmesi üzerinde hala çalışmalar yapmaktadır.

Twitter Yana Kaydırma Özelliği

Twitter içerisinde trendler, konular ve Tweetler arasında kolay geçiş yapabileceğiniz yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yana kaydırma özelliği, aktif kullanılan bir sosyal medya olan Twitter platformunda gezinme özelliğini daha basit ve kullanışlı hale getirilmesi amaçlanıyor. Şu anki mevcut gezinme şekli ise, ekranın sağ üst köşesinde bulunan yıldız işaretine tıklanarak ana zaman tüneli ve zaman tüneli arasında geçiş yapılabiliyordu. Bu yeni gezinme özelliği ile ise ana zaman tünelini yana kaydırarak en yeni konular, en yeni trendler, en çok takip edilenler gibi özelliklerin bir arada olduğu daha basit ve kullanışlı bir panel haline getirilmesi amaçlanıyor.

Twitter Yana Kaydırma Özelliği ile Kolay Gezinti

Elon Musk Twitter hesabından bu konuda aralıklarla bilgiler verirken yana kaydırma özelliğinin ocak ayı ortalarında aktifleştirileceğini duyurdu. Ayrıca bu özelliğin, daha büyük bir projenin revizyonunun ilk kısmı olduğunun da altını çizerek kısıtlı kullanılan cümlelerin artık sona ereceğini, uzun cümleli yazı karakteri için 2 şubatı bekleyin dedi.

Elon Musk’ın son tweeti bu yeni fonksiyonun yanı sıra yeni birçok özelliklerin ekleneceğinin sinyalini vermiş oldu. Kullanıcılar bu değişikliklere karışık tepkiler verirken bazı kullanıcılar bu özelliğin gerekli olup olmadığını sorguladı, bazı kullanıcılar ise kronolojik sıranın gerekliliğini savundu. Elon Musk ise bu özelliğin Twitter’ın yapay zekâsı geliştikçe ikisi arasında gidip gelmek iyi olacaktır, “Bu harika olacak” diyerek kendi kararını savundu. Kullanıcıların en çok eleştirisi ise diğer platformlara benzemeye çalışması yönünde oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir