nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. En Güzel Yunanistan Tatil Yerleri

En Güzel Yunanistan Tatil Yerleri

Now You Tech Now You Tech - - 4 dk okuma süresi
5 0

Unutulmaz bir seyahat yaparak güzel bir tatil geçirmek istiyorsanız Yunanistan tatil yerleri arasından birisini seçebilirsiniz. Tatiliniz sırasında sizlere listemizde vereceğimiz tatil noktalarına uğramayı ihmal etmeyin. Bu yerlerde etkileyici plajları, doğal güzellikleri, renkli gece hayatını, huzuru ve eğlenceyi bir arada bulursunuz. İşte En Güzel Yunanistan Tatil Yerleri yazımız sizlerle keyifli okumalar.

Arachova (Strea)

Arachova, Delphi yakınlarında dağlık bir kasabadır. Yunanistan’ın başkenti Atina’dan araç ile ortalama üç saat içerisinde gidilmektedir. Burası ülkenin kış turizminde en popüler olan noktalar arasında yer alıyor. Aynı zamanda sahip olduğu eğleneli gece hayatı da adından söz ettirmektedir. Parnassus Dağı’nda yer alan kayak merkezi kış sporlarına meraklı olan kişileri davet ediyor.

Sakız Adası

Sakız Adası, bu ismi içerisinde yer alan sakız ağaçlarından almıştır. Ada, Ege Bölgesi’nde Karaburun yarımadasının hemen karşısında yer almaktadır. Samimi insanları, deniz ürünleriyle süslü olan restoranları ve temiz plajı ile eşsiz bir tatil yeridir. Adada mutlaka görmeniz gereken yer ise; adeta adanın sembolü haline gelmiş olan yel değirmenleridir.

Midilli

Midilli, Yunanistan’ın en büyük üçüncü adasıdır. Yüzölçümü 1631 kilometrekaredir. Bu yüzden bir günde gezip bitirilemeyecek kadar geniş bir alanı olduğunu söyleyebiliriz. Adada yer alan Petra bölgesi, 150 yıllın bir tarihe sahip olan taş evleri ile ünlüdür. Aynı zamanda muhteşem gün batımı manzarası hayran olmanızı sağlayacaktır. Skala Skamnia ise adada muhteşem deniz ürünlerini bulabileceğiniz küçük bir limandır.

Halkidiki

Haldiki, Yunanistan’ın kuzey bölümünde yer almaktadır. Üç tane yarımadası vardır ve birçok turistik ilçeyi de içerisine barındırır. Bu bölge uzun yıllar boyunca Selanik’te yaşayan yerel halk tarafından tatil bölgesi olarak kullanılmıştır. Birbirinden güzel plajlara sahiptir.

Selanik

Selanik, Yunanistan’ın en büyük şehridir. Şehir turizm alanında bir geçmişe sahip olsa da genellikle halkımız tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeri olduğu için ayrı bir öneme sahiptir. Tarihi ve kültürel geziler yapmaktan hoşlanan kişiler için çok iyi bir şehirdir.

Rodos

Ege Denizi’nde yer alan Oniki Adalar’ın en büyüğü Rodos Adası’dır. Adanın özellikle harika limanları ve plajları göze çarpmaktadır. Aynı zamanda çok zengin olan tarihi dokusu kendisine hayran bırakacak seviyededir. Adada yer alan Old Town bölgesi ise UNESCO tarafından dünya mirası listesine eklenmiştir.

Kefalonya Adası

Kefalonya Adası, İyon Denizi sınırları içerisinde yer almaktadır. Büyüleyici bir atmosfere sahip olmasıyla dünyanın dört bir yanından ziyaretçi ağırlıyor. Özellikle Melissani Mağarası ve Gölü ile tanınmaktadır. Cezp edici bir manzarası olan ada, mavi sulara sahiptir. Adada yer alan mağarayı sandal turlarıyla gezebilirsiniz.

Mikonos

Mikonos, özellikle her türlü çılgınlığa açık olan rengarenk ve canlı gece hayatıyla ünlüdür. Son yıllarda özellikle ülkemizden tatilcilerin tercih ettiği ada, Küçük Venedik Bölgesi olarak tanına bölgesiyle, dar sokaklarıyla ve harika plajlarıyla adından söz ettirmeyi başarmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir