nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Oyun
 4. »
 5. En İyi NFT Oyunları

En İyi NFT Oyunları

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 5 dk okuma süresi
188 0

NFT Games, oyun endüstrisinde gerçek bir devrim niteliğindedir. NFT oyunları ile para kazanmanın birkaç yolu vardır. Blok zinciri oyunları veya NFT oyunları, oyun içi öğelerin blok zincirinde NFT olarak yayınlandığı çevrimiçi oyunlardır. Oyuncular eşyaları gerçekten alabilirler, onları cüzdanlarında saklayabilir, takas edebilir veya satabilirler. En İyi NFT Oyunları yazımız sizlerle.

NFT Oyunları Nedir?

2021’in başındaki NFT furyasından sonra, “NFT” veya değiştirilemez token terimi herkesin dilinde. Bununla birlikte, biraz daha genç olan “NFT Oyunları” veya “Blockchain Oyunları” kavramıdır. O halde, bu terim etrafında çok fazla kafa karışıklığı ve yanlış anlama olmasına şaşmamak gerekir. Yine de NFT oyunu terimini tanımlamak genellikle oldukça kolaydır. Bir NFT oyunu, ister mobil ister çevrimiçi olsun, oyunda kullanılan varlıkların, yani oyun içi öğelerin NFT olarak verildiği herhangi bir oyun türüdür. Bir oyuncu bu NFT’leri kullanabilir:

 • Oyunda kazanmak veya kazandırmak,
 • Bir Gaming NFT Marketplace aracılığıyla satın alabilir veya satabilirsiniz.

Önemli olan, oyuncunun NFT’yi kripto cüzdanında bir NFT, yani token olarak saklaması ve tamamen sahip olmasıdır. Blok zinciri oyun devriminin özü budur: oyuncular oyun içi öğelerine tamamen ve bütünüyle sahip olabilirler; oyuncu tek başına öğeyi elden çıkarabilir, oyun içinde istediği gibi kullanabilir veya takas edebilir veya satabilir.

Bu durum, oyuncuların eşyaları pahalı paralar karşılığında satın alabildiği ancak sonuçta oyun stüdyosuna bağımlı olduğu Fortnite gibi iyi bilinen merkezi oyunların aksine; bazen eşyalar devre dışı bırakılır veya artık orijinal haliyle kullanılamaz; oyuncu eşyanın sahibi değildir ve onu yeniden satamaz veya satamayabilir.

NFT’ler Oyunlarda Nasıl Çalışır?

Değiştirilemez Jeton kavramını anladıktan sonra NFT’lerin oyunlarda nasıl çalıştığını anlamak oldukça basittir. Avatar, aksesuar, kıyafet, silah, mühimmat vb. her oyun içi öğe, yalnızca bir kullanıcıya ait olan ve kripto cüzdanlarında saklanan benzersiz bir NFT olarak verilir. Oyun stüdyosu veya oyun geliştiricisi, NFT madenciliği sürecinde oyun içi öğeleri bir kez oluşturur ve ardından bu oyun içi öğeler oyunda kullanılabilir. Oyunun türüne bağlı olarak, bir oyun NFT’sinin belirli kilometre taşlarına veya seviyelere ulaşılarak veya görevler tamamlanarak kazanılması veya kilidinin açılması ve/veya bir oyuncunun oyun içi NFT’yi oyun NFT pazarından satın alması veya edinmesi mümkündür.

Aşağıda, şu anda en iyi 8 NFT oyununu daha ayrıntılı olarak sunduk ve bu blok zinciri oyunlarının neden çok fazla eğlence ve potansiyel sunduğunu gösterdik, bu da onları iOS ve Android için NFT oyunları da dâhil olmak üzere bir yatırım olarak ilginç hale getirebilir.

 • Calvaria – Meksika Mitolojisine Dayalı Yeni Kripto Oyunları Projesi
 • Tamadoge NFT – 2022 Yılının En İyi NFT Oyun Projesi
 • Silks – Oyuncular ve dijital yarış atı koleksiyoncuları için heyecan verici bir NFT projesi
 • Battle Infinity NFT – Dünyanın ilk merkezi olmayan NFT blok zinciri tabanlı fantezi spor oyunu.
 • Lucky Block NFT – Kumar fonksiyonlu en heyecan verici NFT oyun projesi
 • Axie Infinity – Ethereum tabanlı blockchain oyun hiti
 • Splinterlands – Koleksiyona aç oyuncuları heyecan verici görevler bekliyor
 • Alien Worlds – Heyecan verici bir DeFi-NFT oyun metaverse
 • Gods Unchained – NFT yardımcı jetonları ile çevrimiçi bir kart oyunu
 • Farmers World – Bu NFT oyununda kendi çiftliğinizi yönetin.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir