nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. En İyi Nintendo Switch Nişancı Oyunları

En İyi Nintendo Switch Nişancı Oyunları

khaleesi khaleesi - - 6 dk okuma süresi
40 0

Nintendo hiçbir zaman en iyi nişancı oyunlarına ev sahipliği yapan konsollar yaratmasıyla tanınmadı, ancak şirket Switch oyunlarıyla bunu tersine çevirdi – 2D, 3D, birinci şahıs ve üçüncü şahıs olmak üzere herkes için küçük bir şeyler içeren sağlam bir nişancı oyunları dizisi sunuyor. Sistemde bağımsız nişancı oyunları, bazıları AAA üçüncü partilerden ve hatta Nintendo’nun kendisinden bir tane bulacaksınız. Switch, PC, Xbox Series X/S veya PlayStation 5 nişancı oyunlarıyla başa baş olmasa da, bu türdeki oyunları oynarken onu sağlam bir seçim haline getirmek için yeterli çeşitliliğe sahiptir.

Bu listede, platformdaki en iyi nişancı oyunlarını inceleyeceğiz ve onları bu kadar harika yapan şeylerin altını çizeceğiz. Nintendo Switch’in önümüzdeki yıllarda da nişancı oyunları için harika bir sistem olarak ivmesini korumasını umalım. Aşağıda, oynamaya değer bazı ücretsiz FPS oyunları da dâhil olmak üzere En İyi Nintendo Switch Nişancı Oyunları bulunmaktadır.

Neon White

Neon White gibi başka bir şey yok ve gerçekleştirmeye çalıştığı neredeyse her şeyi başardığı için bu listede bir yeri hak ediyor. Neon White platform ağırlıklı bir birinci şahıs nişancı oyunudur. İçinde, büyük açık aşamalarda koşmalı, platformlara ulaşmak için parkur kullanmalı, düşmanları yenmeli ve bitiş çizgisine zamanında ulaşmalısınız. Yol boyunca, her biri geçici bir yetenek ve silah sunan çeşitli kartlarla karşılaşacaksınız. Bu, oyuna orijinal bir kimlik kazandırır ve her aşamada gezinirken biraz strateji sunar. Diğer bir satış noktası ise bu oyunun sanatı. Kısmen anime ve çizgi romanın birleşimi gibi görünen bir estetikle kesinlikle çarpıcı. Mirror’s Edge’i sevdiyseniz, muhtemelen Neon White’ı da seveceksiniz.

DOOM

Id Software ve Bethesda, 2016’nın Doom yeniden başlatması sadece serinin adına layık olmakla kalmayıp, tahmin ettiğimizden çok daha iyi olduğunda hemen hemen herkesi şaşırttı. Akıcı aksiyon ve acımasız Glory Kills sistemi PC, Xbox One ve PS4’te etkileyiciydi, ancak Nintendo Switch portu öldürmeyi bir el cihazında da mükemmel bir şekilde oynanabilir hale getirmeyi başardı. Düşük çözünürlüklere ve bazı çamurlu dokulara rağmen Doom, Switch’te bir rüya gibi çalışıyor. Devam oyunu Doom Eternal da Switch’te mevcut, ancak en azından Switch’teki performans açısından ilk girişten büyük ölçüde bir düşüş olarak kabul ediliyor, ancak yine de oynamaya değer.

Metroid Dehşeti

Switch’te yer alan en iyi nişancı oyunlarından biridir. Metroid Dread, Fusion’ın anlatısal olarak bıraktığı yerden devam ediyor, ancak karşılaştırıldığında mekanik olarak çok daha modern bir oyun. Bir nişancı olarak, bazı zor dövüşlerle eski tarz 2D Metroid oyunu havasına sahip. Silah yükseltmelerine, süit yükseltmelerine ve oynayabileceğiniz bir dizi yeteneğe erişebilirsiniz. Dread ayrıca Samus’un kendisini Alien’ın xenomorph’ları gibi takip eden robotik E.M.M.I.’dan kaçması gerektiğinden serinin korku eğilimlerini de artırıyor. Tüm bunlar bir araya gelerek Nintendo’nun uzun zamandır yaptığı en korkutucu, en zorlu ve en şık oyunlardan birini oluşturuyor.

Overwatch 2

Overwatch 2 artık burada olduğuna göre, orijinal oyun artık oynanabilir değil – ama neyse ki, en yeni giriş selefinin bıraktığı boşluğu dolduruyor. Bu yepyeni kahraman nişancı oyunu, ilk oyunun temelleri üzerine inşa edilmiş, ancak birçoğu daha iyi olan çeşitli değişikliklerle. Overwatch 2, bir dizi yaşam kalitesi iyileştirmesinin yanı sıra daha iyi pingleme sunuyor. En önemlisi, oyunun ücretsiz olması, daha fazla oyuncunun oyuna katılması için kapıları açıyor. Blizzard’ın Overwatch 2’yi desteklemeye devam etme planları ile heyecanlanacak çok şey var özellikle de gelecekte bir noktada gelecek olan PvE modu ile şimdiden oyuncuları heyecanlandırmıştır.

SUPERHOT

Çok az nişancı oyunu Superhot kadar yaratıcıdır ve daha da azı fikirlerini bu kadar iyi uygulayabilir. The Matrix’e benzer bir kullanıcı arayüzüne sahip, siberpunk ile dolu bir dünyada, meçhul düşmanlara karşı savaşırsınız ve bir darbe aldığınızda anında öldürülürsünüz. Ancak Superhot’taki bükülme, zamanın yalnızca siz hareket ettiğinizde hareket etmesidir, böylece hedeflerinizi verimli bir şekilde alt etmek için her adımı ve saldırıyı önceden planlayabilirsiniz. Bu son derece etkili olmayı başaran basit bir hile ve her aşama arasında ortaya çıkan hikâye, başından sonuna kadar bizi oyuna bağladı ve sık sık güldürdü. Kesinlikle piyasadaki en havalı Nintendo Switch oyunlarından biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir