nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. En Popüler Taşınabilir Oyun Konsolları

En Popüler Taşınabilir Oyun Konsolları

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
166 0

El konsolları, seyahat için ideal olan taşınabilir oyun konsollarıdır. Kompakt boyutları onları özellikle esnek kılıyor ve çocuklar özellikle bu kullanışlı cihazları seviyor. Hangi el bilgisayarlarının mevcut olduğunu bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bir el konsolu ile ilgileniyorsanız, şu anda Nintendo’yu geçemezsiniz; hem Nintendo Switch hem de Switch Lite piyasadaki en popüler taşınabilir oyun konsollarıdır. Kompakt konsollar özellikle çocuklar arasında popülerdir çünkü kullanımı kolaydır ve kullanışlı bir boyuta sahiptir. Diğer el konsollarından hangileri daha değerli gelin birlikte göz atalım. İşte En Popüler Taşınabilir Oyun Konsolları yazımız sizlerle.

El Konsolu Nedir?

El konsolları taşınabilir oyun konsollarıdır. Evdeki TV’ye bağlanan sabit konsolların aksine, el konsolları dahili ekran ve entegre hoparlörler sayesinde evde veya hareket halindeyken herhangi bir yerde oynanabilir.

Nintendo Switch ve Switch Lite

Nintendo Switch saf bir el bilgisayarı değil, taşınabilir konsol ve TV için sabit cihazın bir melezidir. Nintendo şu anda en iyi el konsollarını sunuyor ve buna bağlı olarak konsol için çok sayıda oyun var. Mario ve Zelda gibi klasiklerden Skyrim ve The Witcher 3’e kadar, gerçekten de her oyuncu için bir oyun bulunmaktadır. Dahili 32 GB belleğe ek olarak bir SD kart satın alıp belleği genişletebilirsiniz. Hibrit konsol, iki çıkarılabilir Joycon ile 6,2 inçlik bir ekranda oynamanıza ve TV ekranındaki sabit konsolla kumar oynamanıza olanak tanır.

Nintendo 3DS XL

Switch neslinden önce, Nintendo 3 DS XL konsolu 2015 yılında piyasaya çıktı. El konsolu Nintendo 3DS’in aksine XL varyantı daha büyük bir ekrana, otomatik parlaklık ayarına, artırılmış bilgi işlem gücüne ve ek kontrollere sahiptir. Yeni geliştirilmiş 3D ekran ve harekete dayanıklı 3D işlevi, iç mekân kamerasının oyuncunun yüzünü tanımasını ve açıyı otomatik olarak düzeltmesini mümkün kılıyor.

Playstation Vita

Playstation Vita, Sony’nin Nintendo’ya cevabıydı, ancak o zamandan beri üretimi durduruldu. Bununla birlikte, ikinci el cihazlar internette bulunabilir. Görünürde bir halef yok. İlk PS Vita 2011 yılında piyasaya sürüldü ve 25 oyunla birlikte geldi. Playstation Vita oyun oynamak için çift analog çubuk, bir dokunmatik ekran ve bir dokunmatik yüzey kullanır. Bir oyuncu olarak, oyunu etkilemek için farklı olanaklara sahipsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir