nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Sosyal Medya
 4. »
 5. Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır? 2022 Güncel

Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır? 2022 Güncel

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 3 dk okuma süresi
156 0

Facebook‘ta mavi bir tik, bir hesabın gerçekten belirli bir kişiye ait olduğunu doğrular. Ne yazık ki, bu işlev şu anda yalnızca önemli kişiler için kullanılabilir. Sizlere Facebook Mavi Tik Nasıl Alınır? 2022 Güncel konu başlığı altında nasıl alabileceğinizi açıklıyoruz.

Facebook’ta Mavi Tik İşareti İçin Nasıl Başvurulur?

Facebook hesabınızı doğrulamak ve mavi tik için başvurmak istiyorsanız, iki seçeneğiniz vardır. Facebook uygulamasındaki hesabınız aracılığıyla veya sosyal ağdan çevrimiçi bir belge kullanarak. Uygulama üzerinden nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 • Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Facebook uygulamasını açın.
 • Ekranın sağ alt köşesindeki üç çubuklu menüye gidin > Ayarlar > Kişisel Bilgiler seçeneğini seçin.
 • Kimliği Doğrula > Kimliğinizi doğrulayın öğesine dokunun.
 • Doğrulamak istediğiniz ülkeyi seçin.
 • İki adımlı kimlik doğrulamayı etkinleştirin.
 • Kimliğinizi doğrulamak için uygulamaya resmi bir belge yükleyin. Bu, örneğin kimlik kartınızın bir resmi veya bir vergi belgesi olabilir.
 • Gönder ile onaylayın.

Alternatif olarak Facebook, ana sayfasında profiliniz için mavi tik başvurusunda bulunabileceğiniz çevrimiçi bir belge sunmaktadır. Burada bir sayfayı mı yoksa bir profili mi doğrulamak istediğinizi belirtirsiniz. Ayrıca bir kimlik belgesi de yükleyebilirsiniz. Son olarak, Facebook hesabınızı neden doğrulamak istediğinizi bilmek ister. Facebook talebinizi ve hesabınızı inceleyecek ve bir karar verildiğinde sizi bilgilendirecektir. Talebiniz reddedilirse, en erken 30 gün sonra profiliniz için tekrar mavi tik başvurusunda bulunmayı deneyebilirsiniz.

Mavi Tik İşaretini Satın Alabilir Misiniz?

Facebook, sitesinde profil doğrulama için mavi onay işaretini satın alamayacağınızı açıkça vurgulamaktadır. Bu durum iştirak ağı Instagram için de geçerlidir. Yani birisi size mavi onay işaretini satışa sunuyorsa, kesinlikle dolandırıcıdır. Facebook ve Instagram, dolandırıcılık fark edilir edilmez satın alınan mavi tikleri derhal kaldıracaktır. Buna ek olarak, mavi tiki satın aldığınız hesap engellenebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir