nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Facebook Profilini Aramalara Kapatma Nasıl Yapılır?

Facebook Profilini Aramalara Kapatma Nasıl Yapılır?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
137 0

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından biri haline gelen Facebook, yeni güncellemeler ve ayarlamalarla beraber artık kullanıcılara çok daha fazla ayrıcalık sunuyor. Facebook tarafından kullanıcılara sunulan bu ayrıcalıklar arasında en çok ayar özelliklerinin de ön plana çıktığını da söylemek gerekiyor. Bunlar arasında çok fazla bilinmese de en çok beğenilen özelliklerden birisi de aramalarda profilin görüntülenmesini engelleme. Facebook hesabımızın aramalarda gözükmemesi için kullanılan bu ayarlara neler bakalım.

Söz konusu ayarları düzenlemek için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ise sağ kısımda yer alan menüden “ayarlar” sekmesine giriş yapmanız gerekli.

Ayarlar sekmesine tıkladığımızda ise karşınıza ayar menüsü gelecek. Karşınıza gelen bu ayar menüsü üzerinden ise “gizlilik” kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Gizlilik ayarlarının yapıldığı bu bölümden ise “aramada beni kimler bulabilir” sekmesine gelmeniz gerekiyor. Bu menüye geldikten sonra ise sağ kısımda yer alan düzenle bölümüne giriş yapıp ardından ise “herkes” olarak işaretli olan menüden “sadece arkadaşlar” seçimini yapmanız gerekiyor. Bu seçimden sonra ise artık aramalarda sadece arkadaşlarınız profilinizi görüntüleyebiliyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir