nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sosyal Medya
  4. »
  5. Facebook Video Sesi Nasıl Kapatılır?

Facebook Video Sesi Nasıl Kapatılır?

Now You Tech Now You Tech - - 3 dk okuma süresi
188 0

Her geçen gün popüler sosyal medya uygulamaları, yazılımlarını geliştirerek uygulamasına yeni özellikler ekliyor. Bu bazen kullanıcılar için faydalı oluyor. Faydalı olmasının nedenlerinden birisi ise son güncellemeden sonra o uygulamanın sorunlu çalışması veya hiç çalışmamasıdır. Bu yüzden bir sonraki güncellemede sorunun düzeleceğini düşünüp tekrardan bir güncelleme bekliyorlar. Bazen de sürekli uygulamayı güncellerken azalan internet paketleri kullanıcıların olumsuz yorumlarına neden oluyor.

Facebook gibi büyük kullanıcı kitlesine sahip uygulamalar bu konuda daha hassas davranıyor. Son zamanlardaki güncelleme sonrası Facebook, Haber Kaynağı yani Ana Sayfa üzerinde görülen videoların sesini otomatik olarak aktif şekilde ayarladı. İşte Facebook Video Sesi Nasıl Kapatılır? konulu yazımız sizlerle.

Güncellemenin Kullanıcılar Üzerinde Etkileri

​​​​​​​Bu güncellemeyle gelen yenilik bazı kullanıcılar için rahatsız edici bir durum olarak görüldü. Sessiz olması gerekilen ortamlarda ses birden açılınca etrafa verilen rahatsızlıktan tutun , öğrencilerin kaçamak bir şekilde Facebook’ da gezinirken çıkan ses sonucu öğretmenlerine telefonu yakalatmalarına kadar adeta baştan aşağı bir sorun. Hele ki video paylaşan arkadaşlarınız ve beğendiğiniz, abone olduğunuz sayfalar fazla ise bu sorun daha da büyüyor. Fakat bu sorunun çözümü de bir o kadar basit. Facebook sorunu çözümüyle birlikte getirdi. Çoğu kullanıcı bu çözümü bilmediği için bu güncellemeden şikayetçi. İsterseniz gelin çözümün Android, iPhone ve iPad platformlarından nasıl yapıldığına göz atalım.

Android Kullanıcıları İçin

Facebook’a girdikten sonra sağ tarafta yer alan üçlü yatay çizgiye basın. Bastıktan sonra ekranınızı aşağıdan yukarıya doğru sürükleyin. Yardım ve Ayarlar’ın altında bulunan Uygulama Ayarları’na basın. Aktarıldığınız ayarlar menüsünden Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlar’ı pasif hale getirip kapatın.

iPhone- iPad Kullanıcıları İçin

Facebook’ a girdikten sonra sağ tarafta yer alan üçlü yatay çizgiye basın. Bastıktan sonra Ayarlar – Hesap Ayarları’na basın. Ayarlar menüsünde Sesler’e basın. Basıktan sonra Haber Kaynağı’ndaki Videolar Sesli Başlıyor’u pasif hale getirip kapatın.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir