nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gezi & Seyahat
  4. »
  5. Frankfurt’ta Yapılacak En İyi 6 Şey

Frankfurt’ta Yapılacak En İyi 6 Şey

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 5 dk okuma süresi
145 0

Almanya’da tüm yollar Frankfurt’a çıkar. Bu arada, ülkenin göbeğindeki bu ekonomik güç merkezi Almanya’nın en büyük otoban kavşağına, en işlek tren istasyonuna ve en büyük havalimanına sahip olduğu için bunu tam anlamıyla anlamak gerekir. Frankfurt’ta her gün gerçek anlamda bir insan kitlesi nabız gibi atıyor.

Bu yüzden şehri bir destinasyon olarak görmemeye hazır mısınız? Sizi daha da aptal yerine koyuyor. Frankfurt’ta yapılacak en iyi şeyler bir zevktir. Burayı evi olarak gören uluslararası topluluğa katılmayı planlamanıza neden olabilirler. Restoranlar ve kahvaltı mekânları olabildiğince iyi ve Frankfurt’ta bulaşıcı bir enerji var.  Frankfurt’ta Yapılacak En İyi 6 Şey yazımız sizlerle.

1. Museumsufer (Müze Dolgusu)

1980’lerde şehir yetkilileri bir müzeler bulvarı fikrini ortaya attılar. Yedi yüzyıla yayılan başyapıtların yer aldığı bir güzel sanatlar müzesi olan Städel’in etrafında, bazıları dönüştürülmüş tarihi villalarda, bazıları da yeni inşa edilmiş binalarda olmak üzere bir dizi yeni müze ortaya çıktı. Bugün Müze Rıhtımı (Museumsufer), uygulamalı sanatlar ve mimariden film, Yahudi tarihi ve antik heykellere kadar Almanya’nın en önemli müzelerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır.

2. Ana Kule

Avrupa’nın ön cephesi tamamen camdan yapılmış ilk yüksek binası olan Main Tower’da şehre başka bir açıdan bakın. Kule, 200 metre ile Almanya’nın dördüncü en yüksek binası ve Frankfurt’un en yüksek seyir noktasıdır (ayrıca halka açık tek seyir noktasıdır). Hava sizin tarafınızda olduğunda, çatıdaki gözlem güvertesinden muhteşem manzaraların keyfini çıkarabilir ve Taunus, Spessart ve Vogelsberg tepelerini, Frankfurt’un yoğun havaalanını ve Commerzbank Arena’yı görebilirsiniz.

3. Frankfurt Şehir Ormanı

Almanya’nın geniş İmparatorluk Ormanı’ndan geriye kalan son kalıntılardan biri olan Frankfurt Şehir Ormanı (Stadtwald) 5.000 hektardan fazla bir alana yayılıyor ve şehri Almanya’nın en ağaçlık kentsel alanlarından biri haline getiriyor. Merkezin sadece 15 dakika dışında yer alan orman, 450 kilometrelik yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurları ağıyla Frankfurtluları kendine çekmektedir. Şehir içinde ayrıca geniş Günthersburgpark ve Grüneburgpark’ı da bulacaksınız.

4. Schaumainkai Bit pazarı

Her Cumartesi günü, birçok kişi tarafından Frankfurt’un en iyi bit pazarı olarak kabul edilen Flohmarkt Schaumainkai, Main nehrinin ağaçlarla çevrili güney kıyısında açılmaktadır. Bir kahve ya da sıcak elma şarabı alın ve ikinci el oyuncaklardan yerel üretim kıyafetlere, kullanılmış bisikletlere, el sanatlarına, antika mobilyalara ve sanata kadar eklektik bir ürün yelpazesi bulacağınız hareketli tezgahlar arasında nehir boyunca dolaşın.

5. Kleinmarkthalle

Yaklaşık 160 pazar tezgahının yerel gıda, çiçek ve diğer ürünleri sattığı 1.500 metrekarelik Kleinmarkthalle’de bir mutfak rüyası sizi bekliyor. Burada kurutulmuş et ve şaraptan bala, kurutulmuş meyvelerden kuruyemişlere, el yapımı makarna ve peynirlere kadar hemen hemen her türlü istek karşılanmaktadır. Yöresel lezzetlerin yanı sıra Avrupa’nın dört bir yanından ve ötesinden ithal ürünler de bulabilirsiniz. İkinci kattaki çiçek kutularıyla dolu terası kaçırmayın.

6. Bisiklet Gezintisine Çıkın

Şehri iki tekerlek üzerinde gezerek kalorili Alman yemeklerinin acısını kısa sürede çıkarın. Bisiklet paylaşım programı Byke’ın uygulamasını indirerek, rakip firma Deutsche Bahn tarafından sağlanan hantal tanklardan daha iyi görünümlü ve kullanımı daha kolay olan mavi-sarı renkli hızlı bir sürüşe sahip olabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir