nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Gizli Şeker Nedir?

Gizli Şeker Nedir?

Now You Tech Now You Tech - - 2 dk okuma süresi
27 0

Gizli şeker, insanların en çok dikkat etmesi gereken ve sessiz gelerek bir anda can kaybı ile sonuçlanabilen rahatsızlıklardan birisi olarak dikkatleri çekmektedir. Şeker hastalıkları çoğu zaman ilerleyen yaşlarda ortaya çıkabilmekte ve insanların hayatlarını çok olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Ancak gizli şeker dediğimiz hastalık, sessiz ve derinden ortaya çıkan ve belirtileri nadiren anlaşılabilecek hastalıklardan birisi olarak dikkatleri çekiyor.

Hastalık, bildiğimiz şeker hastalığının çok daha ağır ve ilerlemiş hali olarak nitelendirilebilir ve bu neden dolayısı ile dikkat edilmelidir. Gizli şeker belirtileri ne yazık ki yoktur. Birçok insanda ufak tefek halsizlik şeklinde kendini gösterse de dünya genelinde ölümler ile sonuçlanabilen rahatsızlıklardan birisi olarak dikkatleri çeker. Gizli şeker farklı bir hastalıktır. Çocuk yaşlarda çikolata ya da bu gibi tatlı yiyeceklere yönelen çocuklarda görülmesi son derece muhtemel olan rahatsızlıklardan birisi olması nedeni ile mutlak surette çocuklarımızı check-up yaptırmamız gerekebilmektedir.

Gizli şeker doğrudan böbrek ve ciğerlerin iflas etmesine neden olabilecek rahatsızlıklardan da birisi olarak nitelendirilebilir. Gizli şekerin erken teşhis edilmesi durumunda tedavisi mümkün olabildiği gibi teşhis edilemediği takdirde can kayıpları ile sonuçlanan bir rahatsızlık olduğunu da unutmamak gerekiyor. Şeker tüketimi aşırı çok olan çocuklarımızı mutlak surette check-up testine sokmalıyız ve bu neden dolayısı doktorlara da mutlak surette danışmanız gerektiğini de unutmayınız.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir