nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Sağlık, Sinema, Dizi ve Film Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. God Of War Ragnarok Oyunu Hakkında Her Şey!

God Of War Ragnarok Oyunu Hakkında Her Şey!

Meltem Demiröz Meltem Demiröz - - 4 dk okuma süresi
194 0

God of War Ragnarök piyasaya sürülmesine yalnıza birkaç gün kaldı. PlayStation ve serinin geliştiricisi Santa Monica Studio, oyunu 2020’de duyurduklarından bu yana, yıllar süren bir akış boyunca bazı önemli ayrıntıları açıkladılar. Oyun çıkış tarihinden, hikâyesine ve çok sevilen çıtır dövüşleri yeniden canlandırma yöntemlerine kadar en son God of War girişi hakkında bildiğimiz her şeyi size anlatacağız. İşte God Of War Ragnarok Oyunu Hakkında Her Şey!

God Of War Ragnarok Oyunu Çıkış Tarihi

God of War Ragnarök 9 Kasım’da PlayStation 4 ve PlayStation 5 için piyasaya sürülecek. Santa Monica Stüdyosu Ekim ayı başında oyunun “gold” olduğunu duyurdu; bu da oyunun büyük ölçüde tamamlandığı ve üreticilerin basılı diskleri basmaya başlayabilecekleri anlamına geliyor. İlk birkaç saat için ön izlemeler yayınlanırken, Washington Post ayrıca oyunun “PS4’te güzel çalıştığını” bildirdi, bu da henüz bir PlayStation 5 almadıysanız şanlısınız demektir.

Yeni ve Eski Yüzler Bir Arada

Kratos ve Atreus – 2018’deki yeniden başlatmanın temelini oluşturan baba-oğul ikilisi – elbette devam filmi için geri dönüyorlar. Onlara bir kez daha Mimir (aynı zamanda dünyanın en zeki adamı olan konuşan kafa) ve Huldra kardeşler Brok ve Sindri yardımcı olacak. Freya, Kratos’un ilk oyunda oğlu Baldur’u öldürmesi nedeniyle Ragnarök’te kötü adam rolünü üstlenecek.

Ragnarok’ta ayrıca, birçoğunun hikâyesini orijinal oyunda duyduğumuz birkaç yeni karakter de yer alacak. Thor ve Odin gelecek devam oyununda Kratos’un baş düşmanları olacak ve muhtemelen akrabaları Baldur’u (ve Thor’un aptal oğulları Magni ve Modi’yi) öldürdüğü için Kratos’a da kızgın olacaklar. Kratos ve Atreus, Odin ve Thor’la yüzleşmek için İskandinav savaş tanrısı Tyr gibi bazı yeni müttefikler de toplayacak. Geleneksel İskandinav mitinde Loki’nin çocuklarının annesi olan ateş devi Angrboda da Ragnarök’te büyük bir rol oynayacak.

Tek Kamera Çekimi Geri Geliyor!

God of War’un (2018) en akılda kalıcı yönlerinden biri, yükleme ekranlarında bile oyundan hiç kopmayan tek çekim kamerasıdır. Bu özellik Ragnarök’te geri geliyor ve kamera kahramanlarımızı aynı şekilde takip edecek.

God of War Ragnarok Nasıl Oynanır?

Hikâye fragmanı ayrıca Kratos’un her şekil ve boyuttaki düşmanlara karşı çeşitli silahlar kullandığı bazı savaş görüntüleri de verdi. Kratos’u savaş alanında kendine özgü kaos kılıçlarını kullanırken, kalkanıyla düşmana vururken ve İskandinav diyarlarındaki çeşitli yerlerde çeşitli tehlikelerden kaçarken ve dalarken bir baltayla keserken görüyoruz.

Birkaç farklı devasa boyutta yaratığın ve Thor gibi önemli figürlerin ortaya çıkmasıyla, oynayabileceğimiz farklı silahlarla unutulmaz savaşlar yaşayacağız gibi görünüyor. Ayrıca Kratos’un yakındaki düşmanlara ağır bir darbe indirmek için kıskaç tarzı bir zincir kullanarak bir platform boyunca mancınıkla fırladığını ve Atreus’un tıpkı God of War’da olduğu gibi birkaç durumda savaş alanına katıldığını görüyoruz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir