nowyoutech.com | Teknoloji, Gezi, Eğitim, Sağlık Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Oyun
  4. »
  5. God of War Ragnarok ve The Witcher 3: Wild Hunt Karşılaştırması

God of War Ragnarok ve The Witcher 3: Wild Hunt Karşılaştırması

khaleesi khaleesi - - 3 dk okuma süresi
30 0

God of War Ragnarok’un ana hikâyesi unutulmaz, ancak tamamladığı andan itibaren akıllarda en çok kalan şey bazı küçük anlar oldu. Sadece sessiz anlarından değil, aynı zamanda isteğe bağlı görevler de oyunun eğlenceli kısmıdır. Bu yan görevler tamamen göz ardı edilebilir, ancak oyunun en iyi sahnelerinden bazılarını içerdikleri için bunları atlamak bir hatadır. Bu, God of War Ragnarok’un son on yılın en iyi RPG’lerinden biri olan The Witcher 3: Wild Hunt ile paylaştığı bir özelliktir.

Bazı büyük RPG’lerde, yan görevler genellikle sıkıcı getir götür görevlerine dönüşebilir veya yazımlarına çok fazla cila atılmayabilir. Sonuç olarak, oyunun temposuna yarardan çok zarar veren içerik şişmesi gibi hissedilebilirler. The Witcher 3: Wild Hunt ve God of War Ragnarok, bu yan görevleri yükselterek, tüm macerayı daha tutarlı hissettirerek ve küçük anların en iyilerden bazıları olarak öne çıkmasını sağlayarak bu sorunu önlüyor.

God of War Ragnorok ve The Witcher 3 Hakkında Daha Fazlası

God of War Ragnarok gibi, The Witcher 3: Wild Hunt da unutulmaz karakterler, set parçaları ve boss dövüşleriyle dolu uzun bir ana hikâyeye sahiptir. Bunlar tek başına onu güçlü bir RPG yapabilecek olsa da, dünyasının ne kadar zengin olduğu ve yan içeriğine yansıyan bir şey olduğu için tüm zamanların en iyisi olarak hatırlanıyor. Witcher 2 karakteri Letho’nun karakter arkını tamamlayan Ghosts of Past gibi görevler vardı, ancak oyunu hiç görmeden bitirmek tamamen mümkün.

Return to Crookback Bog gibi diğerleri ise eğlenceli doğaüstü dövüşleri, istismar ve parçalanmış aileler hakkında tüyler ürpertici bir hikâyeye dönüştürüyor. The Witcher 3: Wild Hunt’ın ana anlatısı güçlü olsa da, bu yan anlar onu piyasaya sürüldükten yıllar sonra bile aklınızda kalan bir oyun haline getiriyor. Aynı şeyin God of War Ragnarok için de geçerli olacağını şimdiden söylenebilir çünkü oyundaki en sevilen görevlerden bazıları tamamen isteğe bağlıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir